• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • В портах України продовжують зростати ціни на горох
  Опубликовано: 2021-02-01 12:03:23

  За даними агенції «АПК-Інформ», у першій декаді січня ціни на горох у глибоководних портах України продовжили зростати, причому ще активніше, ніж раніше, пише agronews.ua.

  «Попри загальну волатильність експортних цін, ціни на горох залишаються у зростаючому тренді внаслідок складнощів із формуванням необхідних партій на тлі стримування продажів виробниками та поступового скорочення запасів всередині країни, особливо з огляду на зниження виробництва гороху в Україні у поточному сезоні на 15%. Одночасно зростанню цін сприяє висока конкуренція з боку переробників, більшість з яких суттєво підвищили ціни на горох, а також подібна цінова динаміка в секторі суміжних культур, особливо сої та деяких нішових культур», – повідомили в агенції.

  За підтримки вказаних чинників ціни на горох в середньому виросли на 500-1000 грн/т та станом на 27 січня складають 280-290 $/т або 9500-10500 грн/т СРТ-порт, хоча деякі покупці готові платити лише 9300-9400  грн/т СРТ-порт.

  Варто зазначити, що трейдери підняли ціни попиту вище історичного максимуму 9400-10100 грн/т СРТ-порт, який був зафіксований наприкінці квітня – початку травня 2016 року.

  «За такими високими цінами горох торгувався протягом всього січня, проте зараз стриманий попит з боку імпортерів може змінити тренд. З іншого боку, темпи експорту гороху значно поступаються торішнім, передусім, внаслідок скорочення закупівель Індією. Враховуючи, що з липня по грудень реалізовано 60% експортного потенціалу даної культури, далі ситуація може розвиватися досить неочікувано», – розповіли в «АПК-Інформ».

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.