• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • В Україні просять доробити закон про насіння і садивний матеріал
  Опубликовано: 2021-01-27 16:09:02

  Під час онлайн зустрічі представників 9 великих садівничих підприємств, трьох наукових установ та розсандницької компанії висловили думку про необхідність доробки закону «Про насіння і садивний матеріал» та заходи підтримки вітчизняного розсадництва. Про це повідомляє прес-служба «Укрсадпром» на своїй сторінці у Фейсбук, пише agronews.ua.

  Під час обговорення було відмічено ряд суттєвих зауважень до даного документу, які необхідно врахувати, щоб українські виробники садивного матеріалу могли працювати відкрито, виробляти якісний садивний матеріал сучасних сортів вітчизняної та іноземної селекції і тим самим слугувати поштовхом розвитку розсадництва України.

  Учасниками було також зазначено, що необхідно вжити колективних заходів для підтримки вітчизняного розсадництва на законодавчому рівні, зокрема, розповсюдження загальновідомих сортів, тестування садивного матеріалу, тощо.

  «Щодо якісного безвірусного садивного матеріалу зазначив Юрій Заставний, що на базі ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції», вже створена сучасна лабораторія молекулярно-генетичного аналізу, яка може проводити тестування рослин, що дозволить об’єктивно оцінити фітопатологічний стан садивного матеріалу, виробленого розсадницькими господарствами України», – повідомили в «Укрсадпромі».  

  Створено робочу групу щодо розробки концепції розвитку розсадництва України та вдосконалення нормативно-правової бази в галузі. Координатором групи призначили заступника голови асоціації Антона Тітова.

  У зустрічі взяли участь представники господарств: ФГ «Гадз» (Тарас Мельник), ТОВ «Підгур’ївське» (Віктор Бушилов), ФГ «Надія Сад» (Микола Петрунь), ТОВ «Долина-Агро» (Олег Базюк), ФГ «Фруктовий Сад АТ» (Анна Домбровська), ТОВ «Бахмутський розсадник» (Євген Россоха), ФГ «Коник» (Андрій Мелеш), ТОВ «АПК «Маїс» (Олександр Самойленко та Микола Кучер), МПП «Апекс» (Віктор Куковенко); також представники науково-дослідних установ, а саме: Уманський національний університет садівництва (Володимир Майборода), Національний університет біоресурсів і природокористування України (Борис Мазур) та керівник ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» (Юрій Заставний). Конструктивні пропозиції надані керівником ТОВ «Фрутек» Олег Босий.

  «Питання розвитку розсадництва буде розглянуто на загальних зборах асоціації, що відбудеться 2 лютого на базі ФГ «Гадз», –  підсумували в «Укрсадпромі».

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".