• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Нагідки лікарські можуть бути прибутковим бізнесом для фермерів
  Опубликовано: 2021-01-23 12:07:17

  Українських фермерів дедалі частіше починають висаджувати на своїй землі незвичну городину, зокрема, лікарські трави. Для такого рішення є чимало пояснень, зокрема ціна. За кілограм, наприклад, сухих квітів нагідок лікарських можна отримати в середньому 120 гривень. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

  «Сьогодні середня ринкова ціна за кілограм сухої квітки 120 грн/кг, ви можете отримувати з гектару 60 тисяч чистого прибутку. Рентабельність виходить 46%. Нагідки лікарські, вирощені в Україні, мають гарну якість. Однак краще посівний матеріал закупати у надійних постачальників. Це важливий момент», – розповів Назар Приведенюк, завідувач відділу технології вирощування лікарських рослин Дослідної станції лікарських рослин в м. Лубни, під час вебінару, організованого Growness Group.

  За його словами, середня урожайність сухих квітів нагідок лікарських становить 1 т/га (10 кг із 1 сотки), але якщо гарно удобрене поле, достатньо опадів і вчасно збирати суцвіття (без запізнень, не допускаючи формування насіння) то урожайність може становити 1,5-2 т/га (15-20 кг із 1 сотки) сухих квітів.

  З 10 кілограмів сирих квітів отримують 1,5-2 кг сухої сировини, додає експерт.

  «Зазвичай одна людина за день може зібрати від 25 до 70 кілограмів сирої квітки. Однак не можна проводити збір сировини коли ще не спала роса, або після дощу. Мокрі квіти погано сохнуть і швидко псуються. А ще потрібно пам’ятати: чим частіше збираєш квіти тим більше виростає нових. Якщо стався випадок що не встигли зірвати вчасно суцвіття і вони почали формувати насіння (перецвіли) тоді такі квіти зривають і викидають, чим стимулюють ріст нових бутонів», – додав Приведенюк.

  Після збору квітів нагідок їх потрібно відразу розтрушувати тонким шаром не більше 3-5 см (за природнього висушування). Довго зберігати (більше 3-4 годин) у великих купах зірвані сирі суцвіття не можна, вони починають самозігріватися і псуватися.

  «Важливий момент: не можна висушувати нагідки на сонці – квітка змінює колір і стає світлою, навіть біліють а це вже є не товарно придатною сировиною», – каже експерт.

  Сушити нагідки можна на горищах, під навісом, в ангарах та спеціально обладнаних сушарках. Їх розсипають на мішковині, папері, металевій дрібній сітці чи інших матеріалах що легко пропускають повітря та вологу.

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.