• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Уряд затвердив держпідтримку для садоводів та виноградарів: що саме
    Опубликовано: 2020-12-05 14:09:21

    На нещодавньому засіданні комісії Мінекономіки України з питань державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, на якому розглядалося надання компенсацій садівникам у 2020 році, прийнято рішення виділити держпідтримку цим галузям загальною сумою 400 млн грн. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова Української горіхової асоціації Геннадій Юдін, пише agronews.ua.

    Перелік документів, необхідних для отримання компенсації був визначений у постанові КМУ № 587 і в наказі Мінекономіки № 1750 від 11.09.2020 року.

    Згідно з базовою постановою КМУ № 587 від 15.07.2005г (зі змінами) фінансування за даною бюджетною Програмою в цьому році було розширено і направлено за 5 напрямками:
    – компенсацію набутого посадкового матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю. Компенсація здійснюється в розмірі 80% вартості саджанців (але не перевищують затверджені нормативи);

    – роботи по монтажу шпалер і установка систем крапельного зрошення, придбання матеріалів, необхідних для проведення таких робіт;

    – придбані лінії товарної обробки плодів і ягід, автоматизовані лінії висушування плодів і ягід, лінії по переробці плодів і ягід;

    – нове будівництво і реконструкцію холодильників з РГС і об’єктів щодо заморожування плодово-ягідної продукції, цехів з первинної переробки плодів і ягід;

    – придбані техніку та обладнання (в тому числі іноземного виробництва, які не виробляються в Україні) для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві і хмелярстві згідно певним в Мінекономіки переліком.

    Компенсація за переліченими напрямами становить 30% вартості робіт, техніки або обладнання.

    “Причому раніше діяли нормативи і перелік техніки та обладнання, в межах яких проводиться компенсація у виноградарстві, садівництві і хмелярстві, були збережені і доповнені”, – зазначив Геннадій Юдін.

    Так, раніше діючий перелік механізмів, техніки і обладнання на пропозицію Української горіхової асоціації був істотно розширено Переліком для механізованого збирання, післязбиральної первинної обробки і збереження волоських горіхів і інших горіхоплідних культур, зазначеному в листі Горіховою асоціації.

    За підсумками 2020 року оформили і подали документи 234 садівничих агропідприємства.

    “Не обійшлося і без «ложка дьогтю». Галузевими асоціаціями були відзначені і суттєві недоліки, які виявилися під час розгляду документів під час засідання комісії. Зокрема, при здачі документів садівниками через обласні комісії з садівництва для отримання компенсації з посадкового матеріалу і по установці краплинного зрошення, окремими обласними комісіями були здані підсумкові висновки з власними висновками, що не дають право на отримання компенсацій садівничим підприємствам. При цьому садівничі підприємства не були про це повідомлені, щоб мати можливість офіційно своєчасно довести правомірність підготовлених ними документів”, – зазначив голова УГА.

    Крім цього, галузевими асоціаціями вказано і на інші, на їхню думку, порушення прав садівників, які спричинили прийняття комісією відмови в наданні компенсацій деяким садівничим підприємствам.

    “В даному випадку, щоб відстояти свою правоту, садівничі підприємства будуть змушені оскаржувати дані порушення в судовому порядку. А в даний час на підписання у Міністра відповідний наказ про надання компенсацій садівничим підприємствам. Чекаємо його офіційної публікації”, – повідомив Геннадій Юдін.

    Инф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.