• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Названо, чому впала прибутковість українського високоолеїнового соняшнику
  Опубликовано: 2020-11-20 12:04:42

  Вирощування високоолеїнового соняшнику цьогоріч може не справдити сподівання українських агровиробників на очікуваний прибуток. Низька врожайність та недобір валового збору зменшують рентабельність цієї культури, але ринок “втримається на плаву”. Про це в огляді ринку високоолеїнового соняшнику повідомляє agronews.ua.

  Наразі частка високоолеїнового соняшнику в структурі виробництва соняшнику в Україні становить близько 10 %, проте світові тенденції вказують на ширші перспективи розвитку цього напряму в нашій країні.

  Високоолеїновий соняшник — це соняшник із вмістом в олії понад 82 % олеїнової кислоти Омега 9 (мононенасичена жирна кислота) і низьким вмістом лінолевої кислоти Омега 6 (поліненасичена жирна кислота).

  Перевага цього типу соняшнику — те, що високоолеїнові гібриди виведено традиційними методами селекції, а не зміною генетичного коду, як, наприклад, у сої і ріпаку. Генетичний потенціал вмісту олеїнової кислоти в олії високоолеїнових гібридів соняшнику найвищий серед усіх олійних культур — до 95 %.

  Погодний фактор у 2020 році зіграв ключову роль у формуванні низької врожайності, що, навіть при розширенні посівних площ (+ 20%), призведе до скорочення врожаю, вважає Світлана Купрєєва, аналітик олійного ринку у статті на УкрАгроКонсалт.

  Недобір врожаю високоолеїнового соняшнику в Україні цьогоріч складе на 17% менше, ніж у 2019/20 МР.

  Несприятливі погодні умови впливають не лише на валовий збір, але й на вміст олеїнової кислоти.

  “Незважаючи на стриманий поточний прогноз врожаю високоолеінового соняшнику, 2020/21 МР (вересень-жовтень) стартує з максимального експорту високоолеінового масла. Стагнації показників експорту в другій половині сезону уникнути не вдасться, експортний потенціал ринку високоолеінового соняшникової олії оцінюється на рівні, близькому до минулого сезону”, – вважає Світлана Купрєєва.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".