Якщо зимове тепло буде триматися досить довго, то є ризик передчасного розпускання бруньок та їх пошкодження.
Таку думку висловив Вадим Дудка, директора діагностичного центру захисту рослин «Агроаналіз», передає Agrotimes.ua.
«Те тепло, яке ми маємо в даний момент, поки що навряд чи становить серйозну загрозу озимим овочам та багаторічним насадженням. Наразі дерева і чагарники перебувають у стадії глибокого спокою (тобто їх спокій обумовлений накопиченими в них особливими речовинами, що не дозволяють передчасно розпускатися брунькам). Але якщо це тепло буде триматися досить довго, то запас цих речовин рослинами буде витрачено і тоді ризик передчасного розпускання бруньок, а значить і їх пошкодження, буде вкрай високий», — вважає експерт, как сообщает сайт новостей финансовых рынков Украины и мира Elcomart.ua.
За словами Вадима Дудки, тривалість періоду глибокого спокою у кожного виду рослин своя, але вже після новорічних свят деякі культури з цього фізіологічного стану можуть виходити.
«Щодо овочевих культур, зокрема озимого часнику і цибулі, то тут пощастило тим фермерам, які посіяли в дуже пізні терміни і їхні посіви не переросли, а перебувають у найбільш сприятливій для зимівлі стадії», — додав фахівець.
Фермери змушені пристосовуватися до змін в кліматі та використовувати спеціальні засоби для збереження врожаю.
«Багато кмітливих фермерів пристосувалися до таких ось нетипово теплим початкам зими і стали обробляти озиму цибулю і озимий часник ретардантами (як це робиться на ріпаку), що загалом дає дуже хороший ефект», — пояснює Вадим Дудка.
Нагадаємо, «Метео Фарм» відкрив безкоштовний доступ до інформації про погоду для всіх користувачів.
Инф. agravery.com
agrinews.com.ua