• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Ірина Паламар виступила проти завезення в Україну пестицидів без державної реєстрації країни-виробника
  Опубликовано: 2018-05-25 15:45:04

  Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар виступила на засіданні круглого столу за темою «Вплив неконтрольованого ринку пестицидів на екосистему України», який відбувся 23 травня у стінах Верховної Ради України.

  У рамках заходу розглядалися питання щодо нагальності та необхідності зміцнення екологічної безпеки України, стану регулювання агрохімічного ринку України, його проблеми та загрози, екологічні ризики нанесення шкоди екосистемі України через нерегульованість ринку пестицидів, необхідність запровадження інновацій на ринку засобів захисту рослин, необхідність оновлення відповідного законодавства та низка інших питань.

  Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар наголосила, що одним із пріоритетів національних інтересів України мають бути екологічно чисті та техногенно безпечні умови життя громадян, збереження навколишнього середовища в цілому. Вона звернула увагу присутніх на те, що у Законі «Про основи національної безпеки України» окремо прописані реальні та потенційні загрози  національній безпеці України, серед яких, зокрема, неконтрольоване ввезення в Україну екологічно небезпечних технологій, речовин, і матеріалів.

  «У законопроекті № 6606  «Про пестициди та агрохімікати», який планується винести в сесійну залу на розгляд народних депутатів, пропонується спростити доступ до новітніх міжнародних засобів захисту рослин для України, - зазначила Ірина Паламар. - Але це великий ризик того, що під видом дослідних препаратів в Україну будуть ввозити пестициди небезпечної якості. Самі по собі пестициди вже є небезпечними речовинами, і їх неправильне  використання завдасть непоправної шкоди навколишньому середовищу. Серед шкідливих забруднювачів нашої природи на пестициди вже припадає 20%. А найголовніше те, що найбільше постраждають люди, які зайняті в сільськогосподарському виробництві, люди, які проживають в сільській місцевості, люди, які споживають харчові продукти. Постраждаємо ми всі!».

  Як приклад, Ірина Паламар навела країни ЄС, де безпека нації ставиться понад усе, а велика кількість пестицидів суворо заборонена до використання. Відповідно до правил ЄС, кожен новий препарат (пестицид) має пройти державні випробування за певною процедурою, і тільки на базі раніше виданого дозволу країною-членом ЄС видається дозвіл на застосування його в іншій країні ЄС.

  «Україна ж через спрощення своїх вимог до ввезення пестицидів перетвориться на дослідний полігон для інших країн, або ще гірше – на всесвітній пестицидний могильник, наслідки від чого відчує на собі кожний громадянин», - зазначила Ірина Паламар.

  Голова Асоціації тваринників України звернулася до голови Верховної ради та народних депутатів із вимогою голосувати проти прийняття законопроекту № 6606, або не голосувати за нього взагалі. 

  «У випадку, якщо голос громадськості та експертів буде проігноровано і цей ганебний законопроект отримає статус Закону, ми вимагатимемо від Президента України скористатися своїм правом вето і не підписувати його, - підсумувала свій виступ Ірина Паламар. - Попереджаємо, що ми звертатимемся за підтримкою до міжнародних організацій, європейської спільноти, вдаватимемося до різних форм протесту, громадського тиску та акцій непокори, але не дамо перетворити Україну у світовий пестицидний могильник. Напередодні майбутніх президентських і парламентських виборів ми згадаємо всіх поіменно, хто ризикне піти проти життя і здоров’я власного народу».

  Серед інших доповідачів, присутніх на круглому столі, активну участь в обговоренні взяли народний депутат України Віктор Кривенко, Голова комітету з питань промислової політики та підприємництва, народний депутат України Галасюк В.В., президент «Української Бізнес Асоціації» Чеповий В.В., голова правління ГС «Українська промислова асоціація захисту рослин» Кузьменко С.О., Представник Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Студентська республіка" Гедрович А., представники Держпродспоживслужби.

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".