Розподіл бюджетної дотації в рамках програми 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Бюджетна дотація для стимулювання виробництва сільгосппродукції», що передбачає використання механізму квазіакумуляції ПДВ, за результатами шести виплат вирізняється значною нерівномірністю, відзначив завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Леонід Тулуш.
Частка птахівничих підприємств у бюджетних дотаціях за липень не перевищила встановлений ліміт у 50%. Проте сукупно з початку року вона складає майже 55%, що суперечить нормі, передбаченій пунктом 4 Порядком розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році, затвердженого постановою КМУ від 08.02.2017 №83, зазначив експерт. Це є наслідком некоректного нарахування дотацій у травні-липні за березень-травень, в яких частка птахівничих підприємств значно перевищувала встановлений ліміт у 50%, перевищивши, наприклад, у червні (по дотаціях за квітень) рекордну позначку у 66%.
Бюджетну дотацію за липень змогли отримати понад 800 суб’єктів господарювання, або понад 37% від загальної кількості, внесених у Реєстр отримувачів бюджетних дотацій.
При цьому частка п’яти найбільших отримувачів дотацій, які представлені виключно птахівничими підприємствами, перевищує 46% у загальній сумі виплат, поінформував Леонід Тулуш. На десять сільгосппідприємств – найбільших отримувачів державної фінансової підтримки припадає близько 55%, на двадцять – майже 65% всіх дотацій в режимі квазіакумуляції ПДВ. Частка тридцяти найбільших отримувачів перевищує 70% загальної суми виплачених з початку року дотацій – 2315 млн грн. На п’ятдесят найбільших реципієнтів припадає майже 75% виплат в рамках даного напряму державної підтримки розвитку виробництва сільгосппродукції.
Частка ж решти учасників програми державної фінансової підтримки, яким у 2017 році виплачувалась бюджетна дотація, – понад 1200 сільгосппідприємств (!) – за результатами шести виплат становить лише близько чверті у загальній сумі виплачених дотацій, наголосив експерт.
Крім того, за результатами шести виплат, здійснених в поточному році, сільгосппідприємство – лідер з отримання бюджетних дотацій – вже отримало їх у обсязі 426,2 млн грн або 18,4% від загальної суми. А з урахуванням взаємопов’язаних з ним підприємств сума отриманих дотацій становить 907,5 млн грн, що складає близько 40% від загальної суми державної фінансової підтримки, виплаченої станом на початок вересня 2017 року з використанням механізму квазіакумуляції ПДВ.
Отже, незважаючи на декларовану автоматичність даної форми державної підтримки дія суб’єктивного фактору все ж залишається – з огляду на те, що окремі підприємства – учасники агропромислових груп мають можливість «накручувати» більші суми спецПДВ, розуміючи, що значна частина таких сум повернеться їм назад в режимі квазіакумуляції ПДВ.
Наявність таких значних перекосів свідчить про недостатню ефективність даної програми державної підтримки внаслідок недосконалого механізму її функціонування, який необхідно посилювати із залученням як практиків, так і науковців, а не лише представників громадських організацій сільгосппідприємств, підсумував Леонід Тулуш.
|
||||||
За програмою фінансової підтримки з використанням режиму квазіакумуляції ПДВ 30 сільгосппідприємств отримали понад 70% загального обсягу бюджетних дотацій – Інститут аграрної економіки
Опубликовано: 2017-09-28 13:38:49
Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.
|
Новости рубрики:
Ukraina jest gotowa dostarczać żywność Syrii po upadku reżimu Assada
Government Continues Support for Farmers: Program Financing for 2025 New hygiene requirements for agri-food markets: what will change from December? Нові гігієнічні вимоги для агропродовольчих ринків: що зміниться з грудня? В Україні впровадили новий порядок видачі сертифікатів на експорт харчових продуктів Ukraina wprowadziła nową procedurę wydawania świadectw na eksport produktów spożywczych L'Ukraine introduit une révolution numérique dans la production végétale : le système e-Crop a été lancé |