• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Агропромисловий комплекс формує 14% ВВП України
  Опубликовано: 2017-07-26 15:32:06

  У Києві відбулась зустріч представників Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин, освітян Національного університету біоресурсів і природокористування та експертів галузі  аграрної промисловості.
  На зустрічі обговорювалися питання розвитку агро-сектору, зокрема проведення земельної реформи, розробка  стратегії розвитку малого та середнього фермерського господарства, питання пайовиків тощо.

  За словами народного депутата України, голови підкомітету з питань соціальної політики агропромислового комплексу, розвитку сільських територій, науки та освіти Артема Вітка, сьогодні агропромисловий комплекс забезпечує понад 14% обсягу ВВП нашої країни.

  Сільське господарство – єдина галузь в Україні, яка демонструє зростання протягом останніх 17 років, а агропромисловий комплекс забезпечує понад 14% обсягу ВВП України. Аграрний сектор приносить кожен третій долар, який отримує Україна. Без цих валютних надходжень було б складно сподіватися на стабілізацію курсу гривні і збільшення золотовалютних резервів НБУ», – повідомив Вітко.

  Також він підкреслив, що Україна зберігає лідерство в експорті соняшникової олії.

  Незважаючи на окупацію частини території, Україна продовжує утримувати лідерські позиції в експорті соняшникової олії. Це близько 28 % світового виробництва.  Крім того, ми маємо 3-е місце в експорті зерна та рапсу, що складає близько 14% виробництва у світі», – зазначив народний депутат.

  Вітко повідомив, що в країні існує проблема із забезпеченням захисту прав громадян, які є власниками земельних паїв.

  Згідно діючого законодавства власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов’язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодуванням збитків. Але у наших реаліях задекларована українськими законами система прав громадян виявляється недосконалою. Більш того, гострим питанням стає практика рейдерських захватів, яка набула системного характеру… Необхідно терміново відкоригувати законодавчі акти для побудови дієвої системи захисту від рейдерських атак», – заявив народний депутат.

  Наприкінці обговорення наявних проблем в аграрному секторі було прийнято рішення створити експертну групу у рамках роботи Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин для співпраці над новими, ефективними аграрними законопроектами.

  agropolit.com

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".