Попри те що Туреччина є досить сильним аграрним гравцем і посідає четверте місце за виробництвом аграрної продукції у Європі, існує низка товарів, які країна продовжує імпортувати у значних обсягах.
Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, передає прес-служба міністерства.
«За результатами аналізу експертів Українського клубу аграрного бізнесу, з урахуванням попиту на турецькому внутрішньому ринку, маємо ще цілий ряд українських аграрних продуктів, які є перспективними для нарощування постачань до цієї країни. Це живі тварини, свіже або охолоджене м’ясо великої рогатої худоби, вершкове масло, овочі, зернові культури, олії, жири, віск бджолиний, а також перероблені продукти, наприклад із овочів та фруктів», — підкреслила Ольга Трофімцева та додала, що також існує великий попит на українську баранину, бобові культури, олію та органічну продукцію на турецькому ринку.
За її словами, сьогодні країни успішно та активно співпрацюють у фітосантіарних, ветеринарних питаннях, а також, завдяки підписаній Угоді між урядами наших країн, у галузі карантину та захисту рослин. А співробітництво у сфері здоров’я тварин між Україною та Турецькою Республікою здійснюється, головним чином, у рамках Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ).
«Безумовним імпульсом для розширення торговельних стосунків між нашими країнами може стати підписання угоди про Зону вільної торгівлі. Наразі нашими колегами з МЕРТ та МЗС, за участі інших міністерств та компетентних органів обох країн, ведеться кропітка дипломатична робота над угодою. Наша позиція в цих перемовинах є чіткою — інтереси українського аграрного бізнесу, наших виробників та експортерів мають бути враховані та відстояні», — прокоментувала Ольга Трофімцева.
Також заступник міністра додала, що окрім збільшення об’ємів двосторонньої агроторгівлі, зважаючи на досвід та значні напрацювання Туреччини в галузі сільгоспмашинобудування, а також значні конкурентні переваги українського аграрного сектору, наші країни мають значний потенціал для створення успішних спільних інвестиційних та коопераційних проектів.
«Підписання угоди про ЗВТ, лібералізація імпортного режиму Туреччини для українських аграрних та харчових продуктів та синергія можливостей обох країн у коопераційних проектах відкриє нам шлях і до збільшення двосторонньої торгівлі, і для спільного виходу на треті ринки», — резюмувала Ольга Трофімцева.
Инф. agravery.com
agrinews.com.ua