• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • ідприємствам Ostchem сільгоспвиробники зробили передоплату на 2 млрд грн
  Опубликовано: 2017-04-20 19:03:47

  Хімічним підприємствам підконтрольної Дмитру Фірташу групи Ostchem агровиробники здійснили передоплату в розмірі 2 млрд грн за 300 тис. т добрив. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики і продовольства.

  "Відповідно до укладених контрактів, зроблена 100% передоплата вартості мінеральних добрив азотної групи обсягом до 300 тис. т на загальну суму майже 2 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

  Відповідно до прес-релізу, аграрії сподіваються на відновлення виробничих потужностей зазначених підприємств та виконання заводами договірних зобов'язань по поставкам мінеральних добрив в повному обсязі.

  Нагадаємо, Ostchem на початку квітня заявляв про готовність відновити випуск азотних добрив відразу після подачі газу і здатності повністю задовольнити попит аграріїв в необхідні терміни. За інформацією міністерства, станом на 19 квітня 2017 року сільськогосподарські підприємства придбали 1,03 млн т мінеральних добрив (108% до заявки), в тому числі азотних - 743 тис. т (110% до заявки), фосфорних - 165 тис. т (106%), калійних 129 тис. т (101% до заявки).

  У Ostchem вважають, що проблеми в роботі українських хімічних підприємств, їх вимушені зупинки викликані нечесною конкуренцією з боку російських виробників добрив, які постачають свою продукцію за демпінговими цінами. У грудні 2016 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила ввести з лютого 2017 року антидемпінгове мито щодо російських мінеральних добрив, однак потім введення загороджувальних мит було перенесено на липень 2017 року. Одночасно 7 березня 2017 року »Укртрансгаз" припинив газопостачання трьох зазначених вище українських підприємств Ostchem, пояснюючи це рішення заборгованістю контрагентів і відсутністю підтверджених обсягів газу в ГТС. З того часу ці заводи простоюють. У ситуації, що склалася в середині березня глави Ради підприємців при Кабміні, Федерації роботодавців України (ФРУ), УСПП, "Української аграрної конфедерації", "Аграрного союзу України", "Українського клубу аграрного бізнесу" та Асоціації фермерів і приватних землевласників України звернулися за допомогою до прем'єру для покриття дефіциту добрив. На їхню думку, цей дефіцит вже не може бути ліквідований за рахунок поставок з Росії.

  Автори листа запропонували, що щоб держбанки виділили цільової поновлюваний кредит на закупівлю газу у НАК "Нафтогаз України" для запуску роботи українських азотних підприємств. Вони аргументували такий варіант боргом Ostchem перед аграріями по недовиконаним постачання в розмірі 1,7 млрд грн і дефіцитом оборотних коштів у самих аграріїв для закупівлі 300 тис. т азотних добрив на 2,7 млрд грн. Опитані агентством великі агрохолдинги країни повідомили, що на початок квітня вони були забезпечені азотними добривами на період весняної посівної на рівні 70-100%. На їхню думку, в складній ситуації опинилися компанії, які вже заплатили кошти Ostchem, але не отримали добрив.

  agropolit.com

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".