• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • В Україні на півмільйона поменшало свиней
    Опубликовано: 2017-04-17 16:35:41

    За перші 3 місяці 2017 року у промисловому секторі зменшилася кількість свиней. Про це повідомляє аналітичний відділ асоціації «Свинарі України» з посиланням на дані ДССУ.

    Станом на 1 квітня 2017 року в сільськогосподарських підприємствах України налічують 3,51 млн голів свиней. Такий показник на 63,3 тис. голів менший аніж на початок цього року, зазначають аналітики АСУ. Порівняно з аналогічною датою минулого року зміна більш «драматична»: на початку другої чверті 2016-го кількість промислового поголів’я була на 300 тис. голів або 7,9% більшою.

    У господарствах населення відхилення чисельності свиней, порівняно з аналогічним періодом минулого року складає 286 тис. голів. Проте, якщо у березні скорочення промислового поголів’я дещо посилилося, то у присадибному секторі число свиней навіть трохи відновилося, додавши майже 145 тис. голів. При цьому, майже в усіх областях (за винятком Закарпатської) фіксують менше число свиней, яких утримує населення, у порівнянні з весною 2016-го року.

    Аналітики АСУ зазначають, що сукупна чисельність свиней в Україні склала 6,7 млн голів, тобто більш ніж на півмільйона голів менше ніж роком раніше.

    При цьому частка свиней на забій виросла на 3,5%. Так, за підсумками січень-березень сільськогосподарські підприємства здали на переробку понад 1,2 млн свиней, також порахували експерти аналітичного відділу асоціації. Тож загальний обсяг на забій сягнув 131,6 тис. т, тобто на 3,5% більше ніж за аналогічний період 2016 року. Хоча у 75% регіонів країни фіксували більші обсяги реалізації живця на забій, тенденція з обсягами вирощування зворотня: більш ніж у 80% регіонів у січні-березні отримали менше приростів живої ваги тварин, ніж роком раніше. Як наслідок, за аналізований час на бійні та м’ясокомбінати відправили 99% вирощеної свинини живою вагою. Це в свою чергу формує передумови для відчутнішого послаблення пропозиції живця у недалекій перспективі. Зокрема, на Вінниччині, Житомирщині, Луганщині та Харківщині забили на третину більше, ніж виростили протягом аналізованого періоду, а в Тернопільській області — на 20% більше.

    agropolit.com

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.