• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Зовнішня торгівля агропродовольчою продукцією дещо пожвавилася – Інститут аграрної економіки
    Опубликовано: 2016-09-08 11:23:19

    За даними Державної служби статистики України, зовнішньоторговельний оборот агропродовольчою продукцією за I півріччя 2016 року становив 8942 млн дол. США. З них експорт склав 6852 млн дол. США, імпорт – 2091 млн дол. США, а позитивне сальдо досягло 4761 млн дол. США.
    За 6 місяців поточного року спостерігається незначне пожвавлення зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією, зазначив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з наукової роботи, д.е.н. Микола Пугачов.
    За його словами, порівняно з січнем-червнем 2015 року загальний зовнішньоторговельний оборот сільськогосподарською продукцією та продовольством збільшився на 0,4 млрд дол. США. Обсяги експорту та імпорту зросли однаково – на 0,2 млрд дол. США. При цьому сальдо практично не змінилося.
    Географічна орієнтація вітчизняного експорту залишається незмінною, зауважив експерт. Левову частку його вартості – 97% – формують чотири головних регіони збуту – країни Азії, ЄС, Африки та СНД.
    У І півріччі 2016 року азійські країни закупили українського продовольства на 3,0 млрд дол. США, а їх частка у загальному обсязі експорту вітчизняної сільгосппродукції склала 43,5% від загального експорту аграрної продукції.
    Країни Європейського Союзу імпортували з України агропродовольчої продукції на 2,1 млрд дол. США (30,4%).
    Обсяги експорту на ринки країн Африки за 6 місяців 2016 року становили 1,1 млрд дол. США (15,9%).
    Країни СНД закупили української продукції на 0,5 млрд дол. США (7,2%).
    На відміну від попереднього року у січні-червні 2016 року збільшилися вартісні обсяги експорту до країн ЄС – на 0,4 млрд дол. США, а також до країн Африки – на 0,1 млрд дол. США, поінформував Микола Пугачов. Водночас зафіксоване зниження обсягів поставок до країн СНД – на 0,2 млрд дол. США, а також до азійських країн – на 0,1 млрд дол. США.
    Лідируючу позицію у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняного агропродовольства за результатами І півріччя цього року посів Єгипет. Його частка у загальному обсязі українського експорту становила 10% (686 млн дол. США).
    Китай, який традиційно очолював топ-10 головних покупців української сільгосппродукції та продовольства, перемістився на друге місце (9,6%).
    Найбільші поставки української агропродовольчої продукції здійснюються також до Індії (9,1%), Іспанії (6,7%), Нідерландів (5,5%), Італії (4,9%), Туреччини (4,0%) та Ірану (3,4%).
    Загалом на ці країни припадає 53% вартості вітчизняного експорту, зазначив науковець.
    В той же час триває торгове протистояння України з Росією. Існуюче двостороннє ембарго на поставки продовольчої продукції було продовжене до кінця 2017 року. В результаті торгівля здійснюється, але за обмеженим переліком товарних позицій. Нині Україна експортує в РФ продукцію переробки – какао-продукти, вина, тютюн, овочі та плоди. Росія посідає лише четверте місце серед наших торговельних партнерів в межах СНД, підсумував Микола Пугачов.

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.