На території Європейського союзу в цьому році загалом підтверджено 831 випадок АЧС у кабанів і спалахів цієї хвороби у домашніх свиней, повідомляє головний ветеринарний лікар Польщі.
Трійку «лідерів» за цим показником очолює Естонія, потім йдуть Латвія і Литва.
Крім зазначених країн, африканська чума свиней — серйозна проблема в Польщі, Україні, Росії і неофіційно в Білорусії. Вірус всюди призводить до значних втрат і постійно атакує кабанів і домашніх свиней.
В Естонії ситуація вкрай важка. За інформацією Всесвітньої організації здоров’я тварин (Міжнародне епізоотичне бюро), до грудня 2015-го там виявили в цілому 1003 випадки і 18 осередків. Цього року до травня вже зафіксовано 427 випадків, при цьому спалахів хвороби серед домашніх свиней не було.
У Латвії до кінця минулого року було 1047 випадків і 42 спалахи АЧС. У 2016 році з січня по травень там виявлено 291 випадок.
В Литву вірус потрапив в січні 2014 року. До грудня 2015-го там зафіксували в цілому 182 випадки і 19 осередків хвороби, а з січня по 18 травня 2016 року — 66 випадків АЧС.
За даними, зібраними в системі ADNS (Animal Disease Notification System), до квітня цього року на території Польщі підтвердили тільки 10 випадків.
Білорусія бореться з вірусом, ймовірно, з 2011 року. «Ймовірно» тому, що в 2014 і 2015 роках країна не повідомила про жоден випадок або спалах. Попередня інформація, заснована виключно на повідомленнях ЗМІ, які писали про вогнища, виявлених в середині лютого 2012 року в околицях Новогрудки та неподалык від Гродно і Вітебська. У свою чергу, за офіційними даними, випадків АЧС серед кабанів там не фіксували.
У Росії за офіційними даними з початку епідемії виявили в цілому 750 випадків і спалахів хвороби, тобто майже стільки ж, скільки в Латвії. Цього року до квітня зареєстровали 11 випадків АЧС у кабанів і 78 осередків.
Єдиною країною ЄС, в якій підтверджені випадки африканської чуми свиней у домашніх тварин, є Італія — Сардинія. Тамтешні ветеринарні служби повідомили про чотири осередки.
agronews.ua
agrinews.com.ua