В Києві пройшло засідання Ради Аграрного Союзу України(АСУ). Засідання було присвячене питанням нагальним питанням законодавства аграрної політики, проведенню весняно-польових робіт, подальшої роботи АСУ в регіонах, а також ухваленню пропозицій від членів АСУ по вирішенню злободенних проблем господарювання.
На засідання прибули члени АСУ - керівники регіональних сільськогосподарських підприємств України.
Заслухавши та обговоривши інформацію голови Аграрного союзу України Геннадія Новікова щодо ситуації в агропромисловому комплексі напередодні весняно-польових робіт, враховуючи політичну ситуацію на Сході України, підтримуючи дії Президента України та Уряду спрямовані на збереження цілісності держави та мирного вирішення політичних проблем, керівники сільськогосподарських підприємств відмітили відсутність конструктивних дій Міністерства аграрної політики та продовольства України у вирішенні існуючих проблем з підготовки до весняно-польових робіт.
В першу чергу турбує обмеженість фінансових ресурсів для забезпечення проведення робіт відповідно до вимог технології на суму майже 15 млрд. грн. до того ж ціни на ресурси, що споживає село, зросли порівняно з минулим роком кратно.
Вартість однієї тонни аміачної селітри зросла втричі, пального – вдвічі, суттєво здорожчало насіння та засоби захисту. Ще більше ускладнили ситуацію зміни у Податковому кодексі, які посилили тиск фіскальних органів на господарюючі суб’єкти в частині запровадження загального податку у порівнянні з фіксованим сільськогосподарським податком у 20 разів, проблеми пенсійного забезпечення колишніх працівників сільгосппідприємств, порядок справляння ПДВ та інші.
Мають місце невирішені питання у земельних відносинах, проблеми з реалізації окремих видів продукції, турбує нестабільна цінова ситуація на ринках.
Ускладнює роботу масовий призив до Збройних Сил України механізаторських кадрів. Господарства не провели необхідну роботу по підготовці резерву через відсутність зпрогнозованих конструктивних дій сільськогосподарських органів.
Рада Аграрного союзу України ПОСТАНОВИЛА:
1. Відмітити недостатні та неефективні дії Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України в підготовці та забезпеченні матеріальними та фінансовими ресурсами господарств для якісного проведення комплексу весняно-польових робіт.
2. Вимагає від Кабінету Міністрів України:
- при підготовці змін до Державного бюджету України передбачити не менше 2 млрд. гривень для компенсації банківських ставок за отримані кредити;
- перенести сплату окремих видів податків для сільськогосподарських підприємств на друге півріччя 2015 року;
- рекомендувати НКРЕ розповсюдити дію єдиних роздрібних тарифів на водогосподарські організації, встановивши для них тариф на електроенергію, як для споживачів І класу напруги;
- передбачити необхідні фінансові ресурси для закупівлі та переробки нафти за дешевою ціною для виробництва пального для потреб сільського господарства;
- створити сприятливий митний режим для імпорту мінеральних добрив, пального, засобів захисту рослин;
- суми акцизного збору за спожите сільськогосподарськими підприємствами пальне направити на спец рахунки місцевих бюджетів для відновлення сільських доріг.
3. Рекомендувати Міністерству аграрної політики та продовольства України:
- зобов’язати ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» прискорити укладання форвардних контрактів з виробниками основних сільськогосподарських культур (озимі, ячмінь, кукурудза, соняшник, соя) на суму 10 млрд. гривень. Ввести представників громадських організацій до Наглядової Ради ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» з метою недопущення корупції в процесі роботи;
- вжити заходів щодо організації ефективної роботи лабораторій Держсільгоспінспекції для перевірки якості насіннєвого матеріалу;
- врегулювати порядок мобілізаційної броні для механізаторів та спеціалістів інших професій, розробити програму їх підготовки на місцях для сил самооборони без відриву від виробництва;
4. Звернутись до Національного банку України з проханням у процесі рефінансування надати підтримку в першу чергу банкам, що обслуговують сільськогосподарські підприємства на прийнятих для них умовах.
agrinews.com.ua