• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • На третій міжнародній конференції "Перспективи розвитку кредитних спілок в Україні: міжнародний досвід та українська практика" вивчався досвід кредитної кооперації Угорщини
  Опубликовано: 2005-12-06 11:57:00
  Міжнародна конференція на тему “Перспективи розвитку кредитних спілок в Україні: міжнародний досвід та українська практика”, яка відбулася 5 ня 2005 р. в приміщенні Будинку вчителя, стала вже третьою подією такого рівня, на якій міжнародні експерти знайомили українську громадськість із системами кредитної кооперації різних країн. Перша конференція була присвячена вивченню досвіду кредитної кооперації Польщі на прикладі системи ощадно-кредитних кас «Каса крайова». Друга - представила на розгляд учасників кредитного руху та зацікавлених осіб із урядових структур кредитні кооперативні системи Німеччини, Угорщини, Канади. Ідеї, висловлені в ході обговорення міжнародного досвіду та концептуальних варіантів національної моделі кредитної кооперації, будуть використані робочою групою, що створена і працює на урядовому рівні і завдання якої полягає в розробці такої концептуальної моделі.

  В Україні зараз на державному рівні здійснюється розробка Концепції розвитку системи кредитної кооперації. У роботі міжвідомчої робочої групи, яка працює над цим документом, провідна роль належить Держфінпослуг. У рамках цієї роботи широко вивчається зарубіжний досвід. У центрі уваги даної конференції стало вивчення досвіду Угорщини, яка досягла великих успіхів у реструктуризації фінансового сектора в сільській місцевості і пішла саме шляхом розвитку системи кредитної кооперації.

  Будучи поставлена перед вибором: створювати новий спеціалізований сільськогосподарський банк чи натомість зосередити свої зусилля на оздоровленні наявних кредитних кооперативів, які працюють у сільських регіонах, Угорщина обрала другий варіант. Це було свідоме рішення, і уряд Угорщини взяв на себе роль сили, що підтримувала і спрямовувала процес реструктуризації.

  Програма оздоровлення розпочалася з комплексної рекапіталізації і супроводжувалася створенням стабілізаційного фонду та системи аудиту в межах банківської групи. Угорці наголошують, що дуже важливо якомога раніше сформулювати спільну для всієї системи загальну стратегію – це необхідно для успішного здійснення процесу реструктуризації кооперативної системи, а також для того, щоб вона сприймалася як гідний довіри, життєздатний партнер у сфері фінансово-кредитного забезпечення села.

  Конференцію відкрив Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, директор департаменту Андрій ОЛЕНЧИК. Старший радник Національної федерації ощадно-кредитних спілок Угорщини Лайош ВАРАДІ ознайомив учасників із сучасним станом ощадно-кредитної кооперативної системи Угорщини та її історією. Про організацію та роль Органу нагляду за фінансовими установами Угорщини розповість представник цього Органу Ендре ВІНЧЕ. Докладніше про роль Стабілізаційного фонду «ОТІВА» та центрального кооперативного банку «ТАКАРЕК-БАНК» поінформувавла представниця керівництва Стабілізаційного фонду Ева МОЛЬНАР.

  У конференції взяли участь представники Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України та Національного банку України, обласних асоціацій кредитних спілок, проекту ЄС-Тасіс "Надання підтримки малим і середнім підприємствам на селі", Канадської програми зміцнення кредитних спілок в Україні, Проекту GTZ (Німеччина), Німецької асоціації народних та райфайзенівських банків, Канадської програми зміцнення кредитних спілок.

  Конференція була проведена Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України, за підтримки проекту GTZ (Німеччина), Німецької асоціації народних та райфайзенівських банків, проекту ЄС-Тасіс "Надання підтримки малим і середнім підприємствам на селі" та Канадської програми зміцнення кредитних спілок в Україні.
  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.