Україна продовжує активно експортувати кукурудзу, але глобальні кліматичні виклики можуть змінити динаміку цін найближчим часом. Засуха в Аргентині та затримки посівної кампанії в Бразилії можуть призвести до зростання попиту на українське зерно, що, у свою чергу, підштовхне ціни вгору.
Аналітики сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), повідомляють, що в січні Україна експортувала близько 2,5 млн тонн кукурудзи. На лютий вже законтрактовано понад 2,15 млн тонн, що підтверджує стабільний попит на українське зерно.
При цьому ситуація в країнах Південної Америки викликає занепокоєння. В Аргентині вже кілька тижнів поспіль знижуються прогнози врожайності через сильну засуху. Тим часом у Бразилії тривають затримки з посівною кампанією другого врожаю кукурудзи. Особливо складна ситуація в штаті Мату-Гросу, де надмірні опади заважають фермерам завершити збирання соєвих бобів, що, у свою чергу, відтерміновує сівбу кукурудзи.
Експерти зазначають, що якщо бразильські аграрії не встигнуть вкластися у сприятливі строки, то Україна збереже провідні позиції серед світових експортерів кукурудзи в березні-квітні. Це може сприяти зростанню цін на українське зерно, оскільки глобальна пропозиція зменшиться.
Сьогодні умовна вартість кукурудзи на українському ринку коливається в межах 215-216 доларів США за тонну. Однак, за прогнозами аналітиків, через скорочення врожаю в Бразилії та Аргентині ціна може зрости до 225-230 доларів США за тонну. Це наблизить вартість кукурудзи до цін на фуражну пшеницю, що може створити додатковий тиск на аграрний ринок.
Наступні тижні стануть визначальними для ринку зерна. Якщо прогнози аналітиків справдяться, українським виробникам варто уважно відстежувати динаміку цін і розглядати можливість фіксації контрактів на більш вигідних умовах.
agrinews.com.ua