• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Зростання тарифів на перевезення агропродукції до ЄС: нові реалії українського ринку
    Опубликовано: 2024-12-09 17:06:15

    В Україні, попри стабільну ситуацію на внутрішньому ринку автомобільних перевезень, тарифи на міжнародні перевезення агропродукції зазнали змін. Це сталося через збільшення черг на кордонах, що спричинило підвищення цін на транспортування в середньому на 1−2 євро залежно від напрямку. Невизначеність в обсягах перевезень, пов’язана з кількома факторами, зокрема незмінним рівнем цін на пальне, поки що не позначилась на внутрішніх ставках перевезень в Україні, які залишаються на попередньому рівні. 

    Згідно з ринковими ставками транспортування самоскидами по Україні, ціна перевезення з центральної частини країни до портів на Дунаї становить 43−48 доларів США за тонну, а до портів Одеси — 32−38 доларів США. Транспортні послуги до Європи також мають різну вартість залежно від регіону України та країни призначення. Наприклад, з Тернопільської області до північної Італії тариф коливається між 141 і 161 євро, а до Болгарії — між 96 і 116 євро. З Черкаської області до південного заходу Румунії ставки становлять 92−112 євро. 

    Що стосується транспортування тентами до Європи, ставки також різняться. Для перевезень із Тернопільської області до північної Італії ціна коливається між 87 і 117 євро, до Болгарії — між 78 і 86 євро, а до Румунії — 73−80 євро. 

    За даними аналітиків, обсяги експорту агропродукції з України автомобільним транспортом у листопаді 2023 року знизилися на 11,7% порівняно з жовтнем. Загальний обсяг перевезеної продукції становив 339,7 тисяч тонн. 

    Скорочення експорту було особливо відчутним на кордонах із Румунією та Польщею, де обсяги перевезень впали на 20,6% (до 92,1 тисяч тонн) і на 12,9% (до 130,9 тисяч тонн) відповідно. На словацькому кордоні зменшення склало 5,8%, а на угорському — лише 1%. Водночас обсяги експорту через молдовський кордон залишилися стабільними на рівні жовтня і становили 55,6 тисяч тонн. 

    Найбільшими експортними товарами в листопаді стали соняшникова олія (47,2 тисяч тонн) та соєві боби (24,5 тисяч тонн). Зниження обсягів перевезень відображає складну ситуацію на ринках, зокрема пов’язану з підвищенням тарифів та ускладненнями на кордонах.

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.