Протягом тижня з 11 по 15 листопада в рамках проєкту "Земельний банк" було проведено 25 аукціонів із загальним обсягом угод у 27,2 млн грн. Окрім цієї суми, переможці мають додатково сплатити 5,4 млн грн податку на додану вартість (ПДВ). Про це повідомляють у Міністерстві аграрної політики та продовольства України та Фонді державного майна.
На торгах було запропоновано права суборенди державних земель у п’яти областях: Кіровоградській, Закарпатській, Хмельницькій, Київській та Житомирській. Загальна площа виставлених ділянок склала 1246,7 га, а на 150 пропозицій надійшла чимала кількість заявок.
Найбільший ажіотаж викликала ділянка площею 179 га в Київській області. У торгах за право її суборенди взяли участь 13 учасників. У результаті ціна цієї земельної ділянки зросла у 12,9 рази — з початкової ставки до 6,8 млн грн. Таким чином, вартість одного гектара склала 38 тис. грн.
Після завершення аукціонів та укладання договорів суборенди переможці отримають право користування земельними ділянками на 14 років. Відповідно до умов угод, щорічні виплати будуть надходити як у державний, так і в місцеві бюджети, сприяючи фінансуванню регіональних потреб.
Однак цей тиждень виявився значно менш активним у порівнянні з попереднім (4-8 листопада). Тоді держава змогла отримати у 4,5 рази більше доходів від оренди — 122,5 млн грн без урахування ПДВ, яке склало додаткові 24,5 млн грн. Усього було проведено 45 аукціонів, у яких взяли участь 385 пропозицій. Площа виставлених ділянок становила 4534 га, а середня суборендна ставка на окремих лотах зросла у 8 разів від початкової.
Зниження активності аукціонів у другий тиждень листопада свідчить про поступове зменшення інтенсивності попиту. Проте проведення торгів через систему "Prozorro.Продажі" залишається важливим інструментом ефективного управління державними землями, забезпечуючи наповнення бюджету та залучення інвестицій у сільське господарство.
agrinews.com.ua