• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Український агросектор поніс значні збитки внаслідок війни: понад 10 мільярдів доларів
  Опубликовано: 2024-06-19 12:04:55

  Український агросектор за останні два роки став жертвою великої війни, зазнавши прямих збитків на суму понад 10 мільярдів доларів. Цю інформацію оголосив виконувач обов’язків міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, підкресливши важливість швидкого відновлення сектору для забезпечення стабільності на світових продовольчих ринках.

  Зокрема, наслідки російської агресії виявились катастрофічними для українських фермерів, які понесли втрати через знищення сільськогосподарської техніки на суму понад 5,8 мільярдів доларів. Також серйозно постраждали тваринницькі ферми, що зазнали збитків на понад 250 мільйонів доларів.

  За словами Висоцького, міжнародні ціни на продовольство в 2022 році зросли на близько 35%, що відобразилося на загальній економіці країни. Лише завдяки налагодженню нових експортних шляхів Україна змогла стабілізувати ситуацію та зберегти свої позиції на світових ринках.

  Україна відома як один із лідерів у вирощуванні та експорті зернових та олійних культур. Відновлення агросектору стане ключовим аспектом забезпечення стабільності не лише у внутрішній економіці, а й на міжнародному рівні.

  Тарас Висоцький підкреслив важливість довгострокових ініціатив та програм підтримки українського агросектору. Однією з таких є програма фінансової підтримки Ukraine Facility від Європейського Союзу, спрямована на підтримку відновлення сільськогосподарського виробництва та підвищення його конкурентоспроможності.

  Загалом, відновлення агросектору стає важливим завданням для України в умовах геополітичної нестабільності та економічних викликів, що стоять перед країною.

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.