• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Вантажообіг українських портів у травні: статистика та перспективи
  Опубликовано: 2024-06-13 12:06:08

  У травні українські морські порти обробили 8 мільйонів 265 тисяч тонн вантажів, що майже вдвічі більше, ніж у відповідний період минулого року. Проте, цей показник нижчий за квітневий результат, коли було оброблено 9 мільйонів 912 тисяч тонн вантажів. Це свідчить про певне зменшення темпів обробки вантажів у травні порівняно з попереднім місяцем.

  Про це повідомляє Адміністрація морських портів України. Згідно з даними, найактивніше оброблялися зернові та рудні вантажі, що склали 5,3 мільйона тонн та 1,5 мільйона тонн відповідно. Це значне зростання у порівнянні з травнем 2023 року, коли ці показники були значно нижчими.

  Через Український коридор у травні перевезено 6,7 мільйона тонн вантажів. З них 4,5 мільйона тонн склала продукція українських аграріїв, що підкреслює важливість сільського господарства для економіки країни та її експортних можливостей.

  Загалом за перші п'ять місяців 2024 року українські порти обробили майже 46 мільйонів тонн вантажів. Для порівняння, за аналогічний період минулого року цей показник становив 26,6 мільйона тонн. Такий значний приріст свідчить про відновлення та покращення експортних можливостей України.

  Зростання вантажопотоку через українські порти є важливим показником не лише для економіки країни, але й для світової торгівлі. Україна продовжує відігравати ключову роль у забезпеченні продовольчої безпеки світу, постачаючи великі обсяги аграрної продукції на міжнародні ринки.

  Відновлення експорту та збільшення обсягів вантажів через українські порти демонструє здатність країни адаптуватися до викликів та ефективно використовувати свої можливості. Це створює передумови для подальшого розвитку та зростання економіки, зміцнюючи позиції України на світовій арені.

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.