• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Посівну кампанію завершено: деталі та прогнози врожаю
  Опубликовано: 2024-06-10 12:01:56

  На контрольованій території України успішно завершено весняну посівну кампанію, за підсумками якої засіяно 7,2 мільйона гектарів олійних культур та майже 5,6 мільйона гектарів зернових та зернобобових культур. Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

  За даними міністерства, аграрії засіяли більше 99% від прогнозованих площ ярих зернових та зернобобових культур. Найбільші площі були відведені під кукурудзу, яка зайняла 3,928 мільйона гектарів, що становить 100,4% від запланованих площ. Ячмінь був засіяний на 783 тисячах гектарів, що становить 95,7% від прогнозу.

  Пшениця займає 252,7 тисяч гектарів, що перевищує прогнозовані площі на 102,6%. Вівса засіяно на 163,7 тисячах гектарів, що становить 100,7% від прогнозу, а гороху – на 162,5 тисячах гектарів, що становить 101,6%. Гречка та просо, хоча й засіяні меншою площею, все ж займають важливе місце у структурі посівних площ: гречка – 100,8 тисяч гектарів (80,7%), просо – 69,7 тисяч гектарів (81,8%).

  Серед олійних культур значну частку посівів займає соняшник, який засіяний на площі 5,189,8 мільйона гектарів, що становить 98% від прогнозованих площ. Соя також займає значну площу – 2,032,3 мільйона гектарів, що становить 102% від запланованого.

  Міністерство аграрної політики та продовольства прогнозує високий врожай цього року, враховуючи сприятливі погодні умови та ефективні агротехнічні заходи. Очікується, що врожайність буде на рівні попередніх років або навіть вищою, що забезпечить продовольчу безпеку країни та дозволить здійснювати експорт зернових і олійних культур.

  Такі результати посівної кампанії свідчать про високий професіоналізм українських аграріїв та здатність адаптуватися до викликів сучасності. Висока ефективність аграрного сектору є ключовим фактором економічної стабільності та розвитку країни, а також важливим елементом у забезпеченні продовольчої безпеки на глобальному рівні.

  Цьогорічна посівна кампанія стала ще одним кроком до зміцнення аграрного потенціалу України, що дозволить не лише задовольнити внутрішні потреби, а й продовжувати активно постачати продукцію на міжнародні ринки.

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.