• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Розвиток Угоди між Україною та Польщею для розблокування кордону
  Опубликовано: 2023-12-05 15:25:15

  Розвиток Угоди між Україною та Польщею для розблокування кордону

  Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерство інфраструктури Польщі досягли важливої угоди щодо подолання кризи, пов'язаної із блокуванням польсько-українського кордону. Згідно з інформацією від пресслужби Мінінфраструктури України, обидві сторони затвердили широкий спектр заходів для полегшення ситуації.

  Однією з ключових угод є відкриття пункту пропуску «Угринів — Долгобичув» для порожніх вантажівок, спрямованого на збільшення пропускної спроможності кордону та розгрузки інших пунктів пропуску. Це сприятиме полегшенню перевезень та зниженню навантаження на існуючі маршрути.

  Також узгоджено створення окремих пасів для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску «Ягодин — Дорогуськ» та «Краківець — Корчова». Це напрямок спрямований на ефективне керування потоками та полегшення перетину кордону.

  З метою впровадження новаторських рішень, сторони вирішили запустити пілотний проєкт з реєстрацією в ДІЇ перед перетином кордону на пункті пропуску «Нижанковичі — Мальховіце». Це дозволить ефективно керувати та прискорити процеси перетину, зменшуючи час очікування.

  Зазначається, що на даний момент питання стосовно скасування чи змін до "транспортного безвізу" не розглядається та не входить в порядок денний обговорення. Це є важливим нюансом, який визначає область угоди та допомагає уникнути непорозумінь.

  Не дивлячись на українсько-польські угоди, протестувальники в Польщі висловлюють вимогу з функціонування пунктів пропуску «Угринів — Долгобичув» та «Нижанковичі — Мальховіце» тільки для транспорту з реєстрацією ЄС. Однак у Міністерстві розвитку громад України наголошено, що така позиція є неприйнятною для України та ЄС, як дискримінаційна норма щодо інших країн.

  Згідно з попередніми заявами, Міністерство інфраструктури Польщі вже звернулося до України з конструктивною пропозицією щодо вирішення ситуації на кордоні, що свідчить про взаємний інтерес у вирішенні цього питання.

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.