Цьогоріч аграрії Рівненщини висадили кавуни. Раніше не було сенсу садити їх в регіоні, оскільки везли дешеві з Півдня. Але ситуація змінилася, і люди ризикнули на експеримент. Про це розповів Андрій Кузьмич, голова Рівненської обласної Асоціації фермерів та приватних землевласників. Повідомляє rivnepost, пише agronews.ua.
«Чи будуть кавуни з деокупованої частини Херсонщини — ймовірно, так. А от турецькі — не факт, що привезуть: кажуть, міг вплинути потужний землетрус. Зате цього року кавунами здивує Рівненщина. Це нетипово для нас, але з’явилася ніша на цей продукт, і тому цього року їх висадили чимало. Скажімо, всього за 20 км від Рівного нині садять аж 12 гектарів кавунів! Крихкість і солодкість дуже залежать від погодних умов, херсонські баштанні дозрівають під південним сонцем. Повітря, сонце і вода — це те, що формує смак. В нас клімат, звісно, відрізняється. Але повірте: наші рівненські кавуни, які будуть у нас на ринку, виявляться не гіршими за херсонські», — зазначив аграрій.
Також, за його словами, в Україні зростає культура споживання овочів.
«З’явився попит на броколі, шпинат, руколу, спаржу. Хоча спаржа технологічно складна, це не те, що можна виростити за один сезон — треба чекати врожаю 2–3 роки, а на кожен гектар потрібні значні капіталовкладення. А от споживання картоплі, навпаки, починає падати. Багато господарств категорично відмовилося садити картоплю, бо зараз її закупівельна ціна всього 3,5–4 гривні за кіло. Хоча ще може бути сюрприз з картоплею, що вона раптово виросте в ціні», — пояснив Андрій Кузьмич.
З екзотичного, але не масового, на Рівненщині також взялися вирощувати нут. Також фермери цікавляться фундуком та обліпихою, це нішеві культури.
«Все ж з технічних культур у нас переважають соя, соняшник, ріпак, кукурудза, пшениця. Багато цього року посіяли гречки, врожай обіцяє бути хороший. Перше місце традиційно тримають малина-полуниця і городина. А от квасолі на Рівненщині чомусь вирощують мало», — підсумував аграрій.
Інф. agronews.ua
agrinews.com.ua