Криза на ринках рослинних олій посилюється, особливо на тлі збільшення поставок біодизеля з Китаю до ЄС
Світовий попит на рослинні олії продовжує знижуватися, що призводить до подальшого падіння цін. Це пов’язано зі скороченням попиту на біодизель, зокрема й внаслідок зростання кількості електромобілів, особливо у Китаї, який поставляє все більше біодизеля до ЄС, що посилює тиск на котирування.
За даними Oil World, в Європі на тлі кризи в біопаливній галузі ціни на ріпакову олію впали до 3-річного мінімуму 840 $/т, що на 180 $/т поступається середньому показнику березня поточного року.
Європейські країни активно купують біодизель в Китаї, тому попит на продукцію місцевого виробництва різко знизився. Так, у січні – квітні Китай збільшив поставки біодизеля до Європи у порівнянні з аналогічним періодом минулого року майже вдвічі – з 0,45 до 0,85 млн т, хоча у квітні експорт скоротився до 4-місячного мінімуму 178 тис т, що на 30% перевищило показник квітня 2022 р. Причому країни ЄС стали основними покупцями китайського біодизеля.
На тлі скорочення попиту та падіння цін на ріпакову та соняшникову олію продовжили знижуватися котирування на пальмову олію. Липневі ф’ючерси на біржі Bursa в Малайзії після зростання минулого тижня на 2,2% вчора впали на 3,98% до 3403 рінггитів/т або 767 $/т, втративши за два дні 4,6% ціни.
Аналітики очікують, що у травні виробництво пальмової олії виросте у порівнянні з квітнем на 20%, тоді як експорт незначно скоротиться.
На китайській біржі в Даляні ф’ючерси на соєву олію вчора подешевшали на 2%, а на пальмову – на 2,3%.
На біржі в Чикаго липневі ф’ючерси на соєву олію вчора впали на 5,2% до найнижчого з січня 2021 р рівня 1018 $/т під тиском зниження цін на сою, обумовленого високими темпами сівби у США.
Ціни попиту на соняшникову олію з доставкою покупцям за тиждень впали з 870-920 $/т до 820-870 $/т на тлі зниження до нуля експортного мита на соняшникову олію в рф.
https://ukragroconsult.com/