• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Відновлюються світові ціни на сою
    Опубликовано: 2023-05-05 11:22:30

    Відновлюються світові ціни на сою

    Минулого тижня ціни на сою активно зростали на тлі затримки збирання та експорту з Бразилії, песимістичних оцінок запасів та площ сівби сої у США та на спекулятивних закупівлях після різкого падіння.

    Протягом тижня травневі ф’ючерси на сою виросли на 6,3% до рівня минулого місяця 560 $/т (+7% за рік), майже компенсувавши зниження протягом попередніх трьох тижнів.

    За даними агенції AgRural, станом на 30 березня соя в Бразилії зібрана на 76% площ (81% торік), оскільки тривалі опади в центральних регіонах затримують збирання. На цьому тлі в портах виникли логістичні складнощі, що уповільнило експорт, тому ефекту значного валу пропозицій, якого очікували трейдери, не сталося. За даними митниці, у березні країна експортувала 13,2 млн т сої при прогнозі аналітиків у 15-15,5 млн т, що все одно на 8,8% перевищує показник березня 2022 р.

    Квартальні звіти USDA підтримали котирування, оскільки запаси сої у США на 1 березня виявилися нижчими, ніж очікувалося, та склали 45,86 млн т (52,55 млн т торік), тоді як аналітики оцінювали їх у 47,4 млн т.

    За прогнозами, соєю у США буде засіяно 87,5 млн акрів, як і торік, хоча аналітики оцінювали площі сівби в середньому у 88,24 млн акрів.

    Експорт сої з США у поточному сезоні станом на 30 березня склав 45,45 млн т, що на 2% випереджає торішні темпи та складає 83% від прогнозу USDA.

    Листопадові ф’ючерси на сою нового урожаю торгуються по 490 $/т або на 14% нижче, ніж поточні, що свідчить про сподівання трейдерів на зниження цін після завершення сівби у США та збирання урожаю у Південній Америці.

    За даними моніторингу АПК-Інформ, в Україні після майже тримісячного зростання ціни на сою в останній тиждень березня розвернулися донизу на тлі падіння експортного попиту та експортних цін.

    Так, ціни попиту з боку європейських покупців за місяць впали з 450-500 $/т до 390-440 $/т DAP – Польща, Румунія, Угорщина, а ціни попиту в портах знизилися з 450-470 $/т до 420-450 $/т СРТ – порти Дунаю та Чорного моря.

    Скорочується попит на сою і з боку переробників, які мають проблеми з реалізацією соєвої олії. Більшість з них, з огляду на значні запаси сої, зменшили закупівлі в очікуванні нарощування пропозицій від аграріїв та падіння цін. Варто зазначити, що покупці, які планувати придбати сою з мінімальним відхиленням від норм вологи, називають максимальні або наближені до них ціни.

    Скорочення експортного попиту збільшило обсяг пропозицій для переробників, які у відповідь знизили ціни на 500-1000 грн/т до 16000-17000 грн/т, зокрема й внаслідок падіння експортних цін на соєву олію.

    https://agropravda.com/

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.