• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Стало відомо, як рекордно підвищити врожайність сої
    Опубликовано: 2023-03-04 12:04:21

    Продуктивність рослин зернобобових культур пов’язана в першу чергу з кількістю сформованих бобів та насіння в них. Про це розповіли фахівці компанії ТОВ «ЕКООРГАНІК» в матеріалі «Як підвищити продуктивність посівів зернобобових?» на SuperAgronom.com, пише agronews.ua.

    «Багаторічними випробуваннями проведеними у наукових установах та на виробництві чітко зафіксовано високу ефективність застосування спеціального добрива ГРОС Квіцеліум. Спеціально підібраний склад елементів та співвідношення фітогормонів зменшують наслідки негативного впливу стресових чинників і абортацію бобів. Встановлено, що при застосуванні 0,5 л/га ГРОС Квіцеліум у фазу початок бутонізації на сої, кількість бобів збільшується більш ніж на 65% у порівнянні з варіантом без його внесення», — пояснили експерти.

    Згідно зі словами фахівців, початок формування бобів потребує посиленого живлення рослин азотом, калієм та мікроелементами, які беруть участь у засвоєнні азоту. Бобові культури позитивно реагують на позакореневе підживлення комплексними добривами з вмістом макро- та мікроелементів, які б посилювали процеси засвоєння елементів живлення, сприяли інтенсифікації процесу фотосинтезу та формування врожаю. 

    «Цим критеріям повністю відповідає спеціальне добриво ЕКОЛАЙН Бобовий (Хелати). Для позакореневого підживлення зернобобових у цю фазу рекомендована ефективна доза добрива складає 1,5-2,0 л/га», — зазначається у матеріалі.

    Певну роль в симбіозі бобових рослин з бульбочковими бактеріями відіграють біологічні фактори. Великої шкоди можуть завдавати так звані фітофаги, які можуть перешкоджати проникненню бактерій в корінь рослини бобових, та викликати лізис тканин бульбочок. Серед жуків відомі кілька видів бульбочкових довгоносиків, личинки яких пошкоджують кореневі волоски та бульбочки. Довгоносики найбільш шкодочинні у суху жарку погоду. Корені бобових рослин та бульбочки також можуть пошкоджувати нематоди.

    Останнім часом на багатьох культурах, зокрема на сої, набув поширення особливо небезпечний шкідник — червоний та інші види павутинного кліща, який, висмоктуючи соки з рослин, призводить до їх зараження вірусними хворобами та руйнування хлорофілу аж до повного етиоліювання (відбілювання) рослин, припинення процесу фотосинтезу. На посівах, вражених павутинним кліщем, одночасно з акарицидом бажано додавати 1,0-1,5 л/ спеціальне добриво ЕКОЛАЙН Магній (Хелати) для відновлення хлорофілу та посилення процесу фотосинтезу.

    «Збалансоване живлення макро- та мікроелементами на бобових культурах дає можливість отримувати суттєві прирости кількісних та якісних показників врожаю сої. Збільшення врожайності, в середньому, досягає 16% в порівнянні з варіантами без застосування добрив ТОВ «ЕКООРГАНІК», — підсумували експерти компанії.

    Інф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.