Цьогоріч аграрії намолотили 19 млн т пшениці, що поступається торішньому показнику у 32 млн т. Якість зерна також нижча. Тож експерти радять не поспішати продавати минулорічний врожай. Про це йдеться у матеріалі «Якість пшениці-2022, або чому фермерам не варто продавати все збіжжя з минулого сезону» на Kurkul.com.
Згідно з дослідженнями, у зерна знизилися якісні показники, що в майбутньому призведе до труднощів з експортом.
І хоча пророслих зерен цього року менше, ніж минулого, які мають непогану вологість, значно знизилися показники кількості білка та клейковини. Також негативно на якість пшениці вплинула сажка. В середньому вміст таких зерен складає 10,35%.
Як розповів менеджер компанії «SGS Україна» Олег Онищенко, у відправленому цьогоріч зерні клейковина становить 24,3%, а білок — 12,4% в порівнянні з торічними показниками відповідно 24,8% та 12,44%.
«З цих показників видно, що продається не чиста цьогорічна пшениця. Багато хто домішує минулий врожай. І відповідно, дай Боже, щоб минулорічну пшеницю всю не продали. Це зерно потрібно залишати для підмішування, бо без нього ми не зможемо виконувати більшість контрактів на пшеницю з білком 11,5%», — наголосив фахівець.
Також з наведених даних фахівець зазначив, що без врахування вологи, але зважаючи на показники W та зерна пошкодженого клопом-черепашкою, цьогоріч пшениці І класу всього 1%. Тому виправдані переживання мукомелів про те, що в цьому сезоні для них не достатньо сировини.
Зменшилась кількість пшениці 2 класу з 23,3% до 11,6%. Щодо третього класу, то з минулих сезонів його частка кардинально не змінилась — в межах 26,6%, а кількість зерна четвертого класу зросла до 39,5%, у порівнянні з 35,4% у 2021 р.
«Такий поділ в цьому році. І він демонструє, що експортерам в цьому році можна працювати з 3 та 4 класами. Щодо нестандарту, якого понад 23%, то за правилами його можна використовувати лише при наявності спецдозволів. Але безліч експортерів продають її не заявляючи, як про не стандартну», — підсумував фахівець.
Юлія Немцева
Інф. kurkul.com
agrinews.com.ua