• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • На Херсонщині припинили роботу понад 60% сільгосппідприємств
  Опубликовано: 2022-07-03 15:04:43

  З початку окупації частини Херсонщини російські загарбники впровадили стратегію обмежень аграріїв та взяли під контроль можливість продажу будь-якої фермерської продукції на підконтрольній Україні території.

  Це призвело до того, що сотні фермерів зіштовхнулися з вибором – продати десятки тисяч тон фруктів та овочів окупованому Криму, чи дати врожаю зіпсуватись, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «24 канал».

  Більшість підприємців під тиском обставин, а подекуди й через погрози розстрілами, були змушені погодитися на умови росіян та почати возити свою продукцію на захоплений півострів. Росіяни примушували власників сільгосппідприємств до співпраці та паралельно з цим викрадали у них техніку.

  Вартість овочів, фруктів та зернових, яку загарбники виставили для закупки врожаю у фермерів, призвела до шалених збитків та закриття підприємств. Наразі діяльність вимушено припинили понад 60% аграріїв Херсонщини.

  Схема, за якою зараз російські загарбники фактично крадуть продукцію фермерів, є достатньо простою. Єдиний шлях збуту продукції – вивезення її до Криму, де працюють російські трейдери. Фури з овочами та фруктами прямують через адмінкордон з півостровом. І якщо з Херсонщини вантажівки виїжджають з українськими номерними знаками, то по території Криму ці автівки прямують вже з російськими. Їх змінюють під час «контролю».

  На блокпості біля Джанкою, який встановили за наказом російських генералів, перевізників скеровують до того чи іншого трейдера в Сімферополі. Овочі та фрукти перевантажують у столиці Автономної Республіки, після чого або розвозять на реалізацію по півострову, або тягнуть через міст до Росії. Зерно ж скеровують або у порти для подальшого вивезення морським шляхом, або так само везуть на територію країни-агресорки. Фактично Сімферополь став логістичним хабом вкраденого на Херсонщині.

  За даними розвідки, встановленням цінників на пшеницю та інші товари займаються трейдери, які є посередниками та працюють під контролем військово-політичного керівництва Росії. Трейдери, які є посередниками, скуповують зернові за ціною 6 тисяч рублів за тонну (близько $80). При цьому розраховуються з постачальниками не одразу. Гроші обіцяють виплачувати через тиждень після «продажу».

  Самі посередники кладуть собі у кишеню шалені суми, адже в Криму ринкова вартість пшениці – 18 тисяч рублів за тонну (приблизно $240). Звісно, майже всі доходи від такої оборудки осідають у гаманцях вищих чинів окупантів. Сама ж Росія як держава при цьому заробляє на різниці вартості на півострові та на світовому ринку, адже тонна пшениці у світі коштує понад $400. При цьому, на жаль, нестачі від покупців країна-окупант не страждає. Є чимало держав, які купують зерно, не звертаючи увагу на те, що його походження може бути українським.

  Інф. proagro.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".