• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Вчені назвали досі невідомий негативний вплив солодкого на мозок
  Опубликовано: 2022-05-29 11:06:59

  Чергова шоколадка може обернутися поганим настроєм і залежністю сильнішою за кокаїнову. Про це повідомляє greenpost.ua, пише agronews.ua.

  Мозок споживає більше енергії, ніж будь — який інший орган нашого тіла, і глюкоза-основне її джерело. Але що відбувається з мозком, коли він стикається з зайвою кількістю цукру, що характерно для харчування більшості сучасних людей? В даному випадку “більше” – точно не означає “краще”. Ось що солодке робить з мозком.

  1. Порушує роботу системи винагороди
  Продукти з високим глікемічним індексом (тобто ті, які швидше підвищують рівень цукру в крові) викликають більш інтенсивне відчуття голоду і навіть відчуття, схожі на залежність.

  Ви напевно стикалися з проявами цього ефекту: після того як з’їдаєш трохи солодкого, хочеться їсти ще і ще. Якщо раз по раз піддаватися цьому пориву, змінюється робота системи винагороди в мозку, що призводить до ще більшого переїдання в подальшому.

  Цей же процес лежить в основі виникнення всіх залежностей: щоб отримати винагороду (приємні відчуття), з часом доводиться постійно збільшувати кількість речовини. З солодким відбувається саме так. Вчені виявили, що воно може викликати навіть більш сильне звикання, ніж кокаїн. Результат – епідемія діабету і ожиріння, яка зараз спостерігається в багатьох західних країнах.

  2. Погіршує пам’ять
  Регулярне споживання цукру у великій кількості викликає запалення, яке призводить до проблем з пам’яттю. Це підтвердили дослідники, які виявили маркери запалення в гіпокампі щурів, раціон яких містив багато цукру. У щурів з нормальною дієтою таких маркерів в мозку не було.

  На щастя, ця шкода не постійна. Інші дослідники прийшли до висновку, що порушення пам’яті, викликані вживанням солодкого, можна звернути назад. Для цього потрібно дотримуватися харчування з низьким вмістом цукру і є продукти з низьким глікемічним індексом. А якщо ще додати в раціон корисні жири і куркумін, ви додатково поліпшите пам’ять.

  3. Негативно позначається на настрої
  Ми звикли думати, що солодке піднімає настрій, але це не завжди так. Вчені проаналізували харчові звички і настрій 23 тисяч чоловік і помітили, що більш висока кількість цукру в раціоні пов’язано з більш частими випадками депресії.

  І це не єдиний приклад того, як солодке впливає на емоційну сферу. Люди з діабетом другого типу відзначають, що в той час, коли у них високий рівень глюкози в крові, вони сильніше схильні до смутку і тривоги.

  Але, як виявилося, навіть здоровим і молодим складніше реагувати на емоції, якщо при цьому підвищений рівень цукру.

  4. Знижує розумові здібності
  Підвищений рівень глюкози в крові шкодить кровоносних судинах, що поступово призводить до інших проблем. Спостереження за людьми, які довго хворіють на діабет, виявило у них прогресуючі пошкодження мозку, які призводять до порушень пам’яті, здатності до навчання та інших когнітивних функцій.

  Навіть при відсутності діабету споживання великої кількості солодкого пов’язано з більш низькими результатами в тестах на визначення розумових здібностей.

  До того ж раціон, в якому багато доданих цукрів (покладених в страву при приготуванні), скорочує вироблення білка BDNF, необхідного для формування нових спогадів і навчання. Низький рівень цього білка в мозку також пов’язують з розвитком деменції і хвороби Альцгеймера.

  Інф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".