• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Вартість логістики зерна суттєво зросла
  Опубликовано: 2022-05-18 16:06:49

  Завдяки оптимізації процесів поставок зерна через Дунай, Болгарію та Румунію Україна може експортувати щомісяця близько 1,5 млн т зернових. Раніше місячний довоєнний експорт зернових становив 6-6,5 млн т. При цьому логістика зерна подорожчала. Про це повідомляє Kurkul.com, пише agronews.ua.

  «Вартість логістики для аграрія зросла у 5-7 разів, перевалки в портах/на баржі і загалом фрахт — у 7-10 разів, перевалка у портах — у 2,5 раза. За весь цей «космос» зараз сплачує виробник і сплачуватиме в майбутньому, якщо не розблокуємо прямий експорт через українські порти. Вартість логістики експорту українського зерна через порти ЕС сягнула 30-40% від світової ціни агропродукції, яка стрімко зросла. Тобто при світовій ціні пшениці в €380-400, український аграрій за логістику віддає до €80-120. Тому експорт зернових надлишків через ЄС — не рішення і не панацея», — зазначив трейдер Іван Мірошниченко.

  За словами Івана Мірошніченка, є ще один резерв, окрім 1,5 млн т перевалки через порти Дунаю, Болгарії та Румунії.

  «Балтійські порти мають вільні потужності, що дозволять нам експортувати додатково 1,5-2 млн т на місяць. Але сьогодні потрібно везти зерно вагонами через Європу. З цим проблема. Перша — у ЄС вузька колія. Тому потрібно «перевзувати», тобто міняти колісні пари вагонів з України. Друге — менше проблема, але не достатньо вагонного парку на такі дистанції та швидкості обробітку вантажу. Третє — є питання по тому, що українські вагони та состави потягів великогабаритні для проходження залізницею у Польщі. Там всі колії та станції адаптовані переважно для зручності до пасажирського транспорту. Тобто умовно наші потяги в певних містах та на певних станціях зачіпають перони», — розповів експерт.

  Іван Мірошніченко додав, що якщо вдасться розв’язати це питання, тоді сумарно місячний експортний потенціал з України через країни ЄС виросте до 3-3,5 млн т.

  Інф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".