• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Якщо українські порти не розблокують, у липні світ почне панікувати через нестачу зерна - міністр
  Опубликовано: 2022-05-10 14:03:54

  Українські порти необхідно розблокувати у найближчий час. В іншому випадку, вже в кінці липня світ почне панікувати через нестачу українського зерна. Про це під час брифінгу заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, передає кореспондент УНН.

  Цитата

  “Наслідки агресії є зрозумілі та очевидні. Інше питання у тому, що їх ще до кінця не відчули. Бо ще є резерви. Деякі країни, як Китай, агресивно поводили минулого року себе на ринку. Та формували значно більші резерви, ніж у звичайні часи. Інші країни: Північної Африки та Близького Сходу — мають певні запаси по зерну. Але значна частина орієнтована до нового врожаю. Та є ще умовна надія, що протягом 2-3 та 4 місяців ще щось зміниться”, — заявив Сольський.

  Деталі

  За словами міністра, у разі, якщо українські порти не разблокують, починаючи з кінця липня почнеться настрій, близький до паніки.

  “Бо для них це вже критично. Зараз вони переплачують. Але другий місяць. Напевно, це ще не так боляче. Але, коли вони побачать, що буде через 2-3 місяці за умови, якщо українські порти не будуть розблоковані, не знайдуться інші логістичні шляхи, ми їх голоси будемо чути все більше та більше», – зазначив міністр.

  За його оцінками, дефіцит українського зерна буде мати глобальні наслідки.

  “Це вже відображається на цінах на харчові продукти у будь-якій країні світу. Бо є загальний баланс попиту та пропозиції. Його ніхто не усував. Поки ще кінець сезону і це ще не так відчувається... Думаю, що це відчують навіть країни, які ніколи про це не задумувалися. Коли навіть в європейських країнах м'ясо та яйця на полицях подорожчають на 25-30%, а це цілком можливо найближчим часом.., то всі ці заяви будуть дедалі голосніші”, - сказав Сольський.

  Доповнення

  Як писав УНН, в ООН кажуть, що блокада чорноморських портів України, а також проблеми з інфраструктурою перешкоджають експорту майже 25 мільйонів тонн зерна.

  Єлизавета Калітвенцева

  Джерело: УНН

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".