• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Загроза війни: як реагують інвестори на ринку землі
  Опубликовано: 2022-02-24 17:02:35

  Через загрозу війни дрібні інвестори відмовляються від покупок землі, а великі – навпаки, готові скуповувати дедалі більше. Про це пише співзасновник інвестиційного об’єднання Land Club, голова Держгеокадастру у 2019-2020 роках, експерт із земельних відносин Денис Башлик, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Економічну правду».

  «Український ринок сільськогосподарської землі працює лише сім місяців, але він уже зазнав впливу загрози війни і став важливим індикатором настрою внутрішнього інвестора», – зазначив Башлик.

  За його словами, за результатами соцопитувань, які проводилися за кілька місяців до відкриття ринку, у перший рік землю готові були продати 10% пайовиків (690 тис. осіб). Але реальність не підтвердила прогнози – за пів року пройшло близько 60 тис. угод купівлі-продажу. В очікуванні зростання ціни більшість пайовиків вирішили притримати свої паї.

  «Але лютий 2022-го змінив їхню стратегію. Земельні служби агрохолдингів констатують триразове (як порівняти з січнем) збільшення звернень від пайовиків, які бажають продати землю, у Чернігівській та Сумській областях. Крім того, вони, не торгуючись, погоджуються на середньоринкову ціну, хоча ще недавно її активно завищували, а іноді безапеляційно піднімали вартість прямо під час угоди у кабінеті нотаріуса. Бували коригування на 15 000 та 20 000 гривень, найчастіше така риторика пайовиків призводила до зриву угоди», – зауважив експерт.

  Так, за його словами, 16 лютого (одна з дат передбачуваного вторгнення в Україну) від запланованих угод відмовилися 5 клієнтів Land Club, усі ділянки – у Чернігівській області. «Поки що відкладемо. Повернемося до питання, коли все заспокоїться», – сказав один із них, пояснюючи своє рішення.

  Також Башлик розповів про останні тенденції зміни цін на землю. Так, за пів року середня ціна за гектар землі зросла з $1000 до $1250. Така динаміка відповідає прогнозам – плюс 20% за рік протягом пʼяти років після відкриття ринку, пише експерт. Водночас за останній місяць середня ціна гектара піднялася з $1250 до $1350.

  «Попит, як і раніше, суттєво перевищує пропозицію, попри затишшя серед невеликих інвесторів. Тепер за актив конкурують важкоатлети, підігріваючи ціну. Що далі? Якщо небезпека конфлікту мине, ціна на землю ще активніше поповзе вгору: пайовики заспокояться, пропозиція скоротиться, апетити власників ділянок знову зростуть, на ринок повернуться невеликі інвестори», – спрогнозував Башлик.

  Він зауважив, що за песимістичного сценарію, в якому Росія продовжить розгойдувати військово-політичну ситуацію без повномасштабного наступу, перспективи ринку землі залишаються виключно позитивними. У такому разі наступні три місяці (до виникнення психологічної резистентності до новин про наступ та навчання) триватимуть панічні продажі, обсяг яких за поточної динаміки збільшить річний обсяг пропозиції на 0,5% від загальної кількості сільгоспземлі.

  Инф. proagro.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".