• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • 2021 був найгіршим для молочної галузі за останні 6 років
  Опубликовано: 2022-01-22 11:06:47

  2021 рік був найгіршим для молочної галузі за останні 6 сезонів та одним з найневдаліших з точки зору прибутків. Гірші показники відзначалися лише в кризових 2015-2016 роках. Про це економіст інвестиційного відділу FAO Андрій Ярмак написав на своїй сторінці у Facebook, пише agronews.ua.

  За словами експерта, у 2021 році виробники молока заробили на 14% менше, ніж у 2020 році і настільки ж менше, як в середньому за останні 5 сезонів до цього.

  За його думкою переробники підступно вчинили, знизивши ціни на молоко перед самим новим роком.

  «Але я думаю, що в цьому винні не переробники, а виробники молока! Чому? Бо скільки років вони лише говорять про кооперацію для переробки, а реально не можуть запропонувати жодної альтернативи відверто слабкій галузі переробки молока України», — додав Андрій Ярмак.

  Експерт зазначив, що старий менеджмент старих молочних заводів не зможе кардинально змінити галузь переробки молока. Відтак, поки виробники не створять власні кооперативні заводи з переробки, з сучасним обладнанням та якісним продуктом, нічого не зміниться.

  Андрій Ярмак додав, що в грудні 2021 року УМІ  був другим найнижчим за 6 останніх сезонів.

  Експерт порівняв помісячну накопичувальну прибутковість виробництва молока у 2021 році з трьома попередніми сезонами.

  «За нашими оцінками прибутковість виробництва молока в Україні падала значно швидше, ніж ефективність його виробництва і швидше приблизно в 5-7 разів, ніж прибутковість переробки молока, як ми рахуємо для себе як відношення оптових цін на готові біржові продукти до цін на сировину», — каже експерт.

  За його словами, УМІ в січні знижується, частково тому, що падає попит. Середнє падіння УМІ за останні 10 років в січні становило 2%, а в останні роки в січні УМІ падав постійно, причому темпи падіння мали тенденцію до прискорення.

  Андрій Ярмак зазначає, що світовий ринок молокопродуктів впевнено зростав. Білок і сир оновили рекорди, а жир молочний наблизився до рекордів. Але українські переробники навряд чи зможуть скористатися цим трендом, через заниження ціни виробникам на сировину. Тому, очікується, що показник УМІ — знову впаде в січні 2022 року й криза прибутковості молочного виробництва поглибиться.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".