• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Стало відомо, що невдовзі цілком замінить каву
    Опубликовано: 2022-01-08 12:09:41

    У зв’язку з подорожчанням кави через поганий урожай в основних виробників (Бразилія, Колумбія, Ефіопія) продаж кореневого цикорію стає дуже вигідним. Про це повідомляє agroxxi.ru, пише agronews.ua.

    У Росії, за оцінками аналітиків, зростання цін у сегменті найдешевшої кави може становити до 40%.

    Цикорій — одна з найдавніших одомашнених рослин із цілющими властивостями.

    Папірус Еберса (медичний трактат, опублікований близько 1500 до н.е. в Єгипті) визначає два типи цикорію: польовий цикорій, що збирається для коріння, і садовий — для листя, який зараз називається у продажу як «вітлуф».

    У Європі цикорій вирощували як лікарську рослину з часів середньовіччя, і ченці-бенедиктинці покращили різновиди цикорію для харчових цілей.

    «У 1763 році голландці застосували метод обсмажування кореня для підбадьорливого напою. У Франції смажений цикорій пережив справжній бум у 1806 році, коли під час війни в країні стався дефіцит кави, і Наполеон сприяв розвитку культури цикорію на півночі Франції як кавової альтернативи», — йдеться в повідомленні.

    На сьогоднішній день на півночі Франції зосереджено основні поля цикорію з виробництвом близько 80 000 тонн.

    «Цикорій знаходить нове застосування у промисловості завдяки корінню — джерелу інуліну. Ця речовина потрібна в харчових добавках, оскільки допомагає знизити рівень холестерину і сприяє хорошому балансу кишкової флори», — стверджують вчені.

    У 2020 році Франція експортувала 14 526 тонн цикорію, переважно кореневого, оскільки інтерес до свіжого або охолодженого вітлуфу дещо скоротився. У 2019 році експорт французького цикорію оцінювався в 30,99 млн доларів США.

    Инф. agronews.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.