• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Вчені створили новітнє смартдобриво
  Опубликовано: 2021-11-29 18:07:23

  «Звучить як наукова фантастика, але одного разу в Канаді з’явиться добриво, яке активується лише після того, як рослина накаже про це. Такою є спрощена передумова в основі дослідницького прототипу «розумного» добрива, в якому використовується унікальна хімічна речовина, щоб «прислухатися» до запитів на поживні речовини з коріння рослин», — розповідає Джефф Мельхіор. Про це повідомляє  agroxxi.ru, пише agronews.ua.

  «Розуміння концепції ґрунту як живого організму — ідея, що відкриває можливості для точного землеробства», — говорить Марія ДеРоса, професор хімії в Карлтонському університеті в Оттаві.

  І хоча ще потрібно зробити велику роботу, перш ніж «розумні» добрива стануть комерційно життєздатними, технологія має чудові перспективи у зв’язку із запитом на екологічне землеробство.

  «Якби ми могли застосовувати добрива тільки в той момент, коли потрібна рослина, ми б отримували кращу ефективність, менший вплив на навколишнє середовище та економію грошей для фермерів, оскільки вони удобрюють тільки рослину, — пояснює ДеРоса. — Цьому процесу сприяє фрагмент ДНК, який називають аптамером, який зберігається в хімічному покритті гранул сечовини звичайного виду. Воно схоже на будь-яке інше добриво, яке ви коли-небудь використовували, просто покрите іншим способом».

  «Аптамер згортається в «кишеньку» розміром з молекулу, яка пристає до цільової молекули у ґрунті, створюючи датчик, який може визначати, коли рослині потрібен азот. Як тільки повідомлення виявлено, аптамер запускається для вивільнення азоту через покриття коріння рослин», — розкриває суть автор.

  «Покриття дуже тонке, тому очікуємо, що на виході вийде не надто дорогий або вагомий продукт, що слід враховувати, коли маєте справу з добривами», — сказала ДеРоса.

  Прототип, у якого на даний момент відсутня торгова марка, призначений для пшениці та каноли та був ретельно протестований у лабораторіях та теплицях, тепер настав час для його дослідження у реальних польових умовах.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".