• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Жирний фрукт. Все про авокадо: користь, ризики споживання та способи приготування
  Опубликовано: 2021-11-19 10:03:41

  Авокадо – це фрукт, який має високу поживну цінність.

  Існує багато видів авокадо, які відрізняються за формою (грушеподібні та круглі) та кольором (зелені та чорні). Вони також можуть важити від 220 г до 1,4 кг.

  Останніми роками авокадо стало справжнім суперфудом, який є у раціоні кожного, хто слідкує за своїм здоров'ям. Пропонуємо і вам дізнатися більше про цей фрукт і неодмінно додати його у свій щоденний раціон.

  Поживна цінність
  Авокадо містить велику кількість поживних речовин, включаючи 20 різних вітамінів і мінералів.

  За даними Nutrition Data, в 100 г авокадо міститься:

  калорій: 150;
  вуглеводів: 8,5 г;
  клітковини: 6,7 г;
  жирів: 14,7 г;
  омега-3: 110 мг;
  омега-6: 1689 мг;
  білку: 2 г;
  вітаміну А: 146 МО – міжнародних одиниць (3% денної норми);
  вітаміну С: 10 мг (17% денної норми);
  вітаміну Е: 2,1 мг (10% денної норми);
  вітаміну К: 21 мкг (26% денної норми);
  вітаміну В1: 0,1 мг (4% денної норми);
  вітаміну В2: 0,1 мг (8% денної норми);
  вітаміну В3: 1,7 мг (9% денної норми);
  вітаміну В6: 0,3 мг (13% денної норми);
  фолієвої кислоти:81 мкг (20% денної норми);
  заліза: 0,5 мг (3% денної норми);
  магнію: 29 мг (7% денної норми);
  фосфору: 52 мг (5% денної норми);
  калію: 785 мг (14% денної норми);
  цинку: 0,6 мг (4% денної норми);
  міді: 0,2 мг (9% денної норми);
  марганцю: 0,1 мг (7% денної норми).

  Авокадо також багатий антиоксидантами, серед яких лютеїн і зеаксантин.

  Користь споживання
  Оскільки авокадо містить велику кількість вітамінів, мінералів та антиоксидантів, він є корисним продуктом у раціоні людини.

  Знижує рівень холестерину та тригліцеридів. Серед факторів, які збільшують ризики серцево-судинних захворювань, холестерин, тригліцериди, маркери запалення, артеріальний тиск тощо. Вісім контрольованих досліджень вивчали вплив авокадо на деякі з цих факторів. Результати показали, що авокадо може знизити рівень тригліцеридів у крові до 20%, та рівень "поганого" холестерину до 22%. А рівень "хорошого" холестерину навпаки підвищити до 11%.

  Містить корисні для здоров'я серця мононенасичені жирні кислоти. Авокадо – це жирний продукт. 77% калорій фрукту надходять з жиру, що робить його одним з найжирніших рослинних продуктів. Більшу частину жиру в авокадо складає олеїнова кислота – мононенасичена жирна кислота, яка також є основним компонентом оливкової олії. Олеїнова кислота асоціюється зі зменшенням запалення. Жири в авокадо також доволі стійкі до теплового окислення. Тому олія з авокадо – здоровий та безпечний вибір для приготування їжі.

  Покращує травлення. Попри кремову структуру, авокадо багатий клітковиною. Вона сприяє зменшенню стрибків цукру в крові. Окрім цього, розчинна клітковина живить дружні кишкові бактерії в кишківнику, які важливі для оптимальної роботи організму. Споживання їжі з натуральною клітковиною може допомогти запобігти закрепам та підтримати здоровий травний тракт.

  Ризики споживання
  Споживання авокадо в помірних кількостях нешкідливе. Проте переїдання може призвести до небажаних наслідків. Наприклад, авокадо має високий вміст жиру, тому додавання занадто великої кількості фрукту в раціон може призвести до збільшення ваги.

  Як додати в раціон?
  Авокадо можна додати у салат, приготувати на його основі гуакамоле або іншу намазку на тост. Ба більше, він може бути основою для деяких десертів.

  Альона Низовець

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".