У вівторок пшеничні ринки досить стримано відреагували на жовтневий звіт USDA, і ціни навіть незначно знизилися, проте наприкінці тижня зростання біржових котирувань прискорилося на тлі подорожчання кукурудзи та інших сільгоспкультур. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.
Фондові та товарні ринки США продовжують стрімко зростати, що сприяє спекулятивному підвищенню цін на пшеницю. Пшеничні котирування в Чикаго протягом трьох днів після виходу звіту виросли на 2,2%, в Канзасі – на 3,3%, Міннеаполісі – на 2,4%.
Ринок підтримали дані по експортним продажам, які за тиждень виросли на 7% до 567,6 тис т, хоча фактичний експорт зменшився на 10% до 458,9 тис т. З початку сезону експортні продажі склали 12 млн т, що на 20% поступається відповідному торішньому показнику.
Грудневі ф’ючерси у США впали:
на 3,4 $/т до 269,7 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
на 4,68 $/т до 273,3 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
на 4,68 $/т до 356 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.
Європейська пшениця також дорожчає на тлі високого попиту, особливо на французьку пшеницю з боку Китаю.
Грудневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій Euronext у п’ятницю виросли на 5,5 €/т до 276 €/т або 319,65 $/т.
Грудневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю на чиказькій СВОТ з середи виросли на 2,8% до рекордних 330 $/т, що підтримало ціни на пшеницю в Росії.
Експортні ціни на російську пшеницю з протеїном 12,5% виросли до 310-320 $/т FOB. Пакистан скасував тендер по закупівлі пшениці після того, як ціни пропозицій на ньому сягнули рівня 388-400 $/т C&F.
В Україні закупівельні ціни на продовольчу пшеницю продовжують зростати на тлі обмеженої пропозиції з боку виробників, які займаються збиранням пізніх культур та сівбою озимини.
Суха погода в Україні та Росії, яка негативно впливає на посіви озимини, незабаром стане додатковим чинником підтримки цін.
Инф. agronews.ua
agrinews.com.ua