Серед горіхів найбільш поширеним та характерним для України є волоський горіх. Саме на даний вид припадає 99,9% вирощених в Україні горіхів. В 2020 році в Україні було вирощено 113,4 тис. т волоських горіхів, що на 10% нижче обсягів виробництва попереднього року. Основною причиною скорочення було зменшення врожайності та незначне зниження площ під насадженнями горіхів. Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу, пише agronews.ua.
Незважаючи на те, що 99% горіхів вирощується в господарствах населення, даний продукт активно експортується Україною. Близько 25-30% українських волоських горіхів реалізується за кордон. В Україні налагоджена система збору горіхів у населення з подальшою обробкою (досушування, зняття шкаралупи тощо) та реалізацією більш великими партіями. Волоський горіх експортується в 2 станах: з шкаралупою та без. Більшою популярністю користуються горіхи без шкаралупи – на даний вид продукту в 2020 році припав 91% експортної виручки від волоських горіхів.
“Варто відмітити значне скорочення українського експорту волоських горіхів. Так, в 2020 році було експортовано даного виду горіхів на 98,1 млн $, що на 29% нижче показника попереднього року. Основною причиною скорочення послугувало загальне скорочення обсягів світової торгівлі волоським горіхом. Світові обсяги торгівлі волоським горіхом в шкарлупі впали на 25%, без шкаралупи – на 5%. Однак навіть в такий ситуації Україна займає 4-те місце в рейтингу найбільших світових експортерів волоських горіхів без шкаралупи”, – коментує Світлана Литвин, аналітик УКАБ.
Основними покупцями волоських горіхів на світовому ринку в 2020 році були: Франція (14% експортної виручки), Туреччина (11%) та Греція (10%).
Инф. agronews.ua
agrinews.com.ua