• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Озвучено причини падіння цін за рослинні олії
  Опубликовано: 2021-03-04 13:08:15

  З понеділка ринки рослинних олій знижуються під тиском падіння цін на нафту, збільшення пропозицій пальмової та соєвої олії та низького попиту, зокрема з боку Китаю, що є головним імпортером рослинних олій. Про це повідомляє graintrade, пише agronews.ua.

  Травневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії у п’ятницю знизилися на 1,1%, а вчора ще на 1,6% до 3684 рінггитів/т або 908,5 $/тонн на тлі повільнішого, ніж очікувалося, експорту та відновлення виробництва.

  За оцінками місцевих сюрвейєрів, в лютому Малайзія експортувала 1 млн т пальмової олії, що на 4-5% поступається показнику січня. Одночасно виробництво олії, за даними асоціації SPPOMA, в лютому виросло у порівнянні з січнем на 9,3%.

  Це підтверджує прогнози експертів щодо швидкого нарощування виробництва на тлі високих цін та поступового скорочення експорту, особливо в другому кварталі під час сезонного зростання виробництва.

  Ціни на нафту вчора впали на 3,5-4%, що посилило тиск на котирування пальмової та соєвої олії.

  На чиказькій СВОТ травневі ф’ючерси на соєву олію вчора впали на 2% до 1074,5 $/т слідом за зниженням цін на сою на 1,7% до 509,4 $/т.

  Темпи збирання сої в Бразилії поступаються середнім. За даними агенції Agrural обмолочено лише 25% посівів, проте завдяки опадам прогнози врожаю залишаються на рівні 133 млн тонн.

  Відсутність опадів в Аргентині в наступні тижні посилить стрес для посівів, але поки їх стан нормальний, тому прогнози врожаю залишаються на попередньому рівні.

  Попит на американську сою залишається низьким з огляду на відсутність Китаю на ринку. Експортні продажі сої з США за тиждень знизилися на 63% до 168 тис тонн, а фактичний експорт виріс на 76 тис тонн до 879,6 тис тонн. Китай не бажає купувати дорогу американську сою та віддає перевагу бразильській.

  Збільшення пропозицій аргентинського шроту на тлі падіння цін на кукурудзу тисне на експортні ціни на український шрот, який продовжує дешевшати, що впливає на ціни на соняшник.

  Внаслідок обмеженої пропозиції ціни пропозицій української соняшникової олії залишаються на високому рівні 1500 $/т FOB, проте ціни попиту зупинили зростання та навіть можуть знизитися слідом за ринками пальмової та соєвої олії. Як наслідок, переробники будуть змушені відкоригувати ціни на соняшник, які знаходяться на рівні 22500-23000 грн/т (ПДВ=14%) з доставкою на завод.

  Инф. agronews.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".