• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Стало відомо, які податки доведеться сплатити при купівлі-продажу землі
  Опубликовано: 2021-02-17 13:07:36

  Запуск ринку землі, який стартує з липня 2021 року, передбачає можливість фізичним особам-громадянам України, купувати землю. При цьому варто не забувати про податки, які доведеться сплатити. Про це повідомляється на facebook сторінці Електронного землевпорядника Fieldbi, пише agronews.ua.

  Зокрема, продавцям земель сільськогосподарського призначення, відповідно до законодавства, треба буде сплачувати 5% ПДФО та 1,5% Військового збору. Однак експерти припускають, що на першому етапі покупці братимуть на себе усі витрати — компенсуватимуть продавцям суму податкових платежів.

  Без сплати податків нотаріуси не зможуть посвідчувати договори купівлі-продажу.

  Однак, варто зазначити, що для фермерської землі та землі для ведення ОСГ діють певні пільги.

  Пільгою можна скористатись за умови:

  – що це перший продаж такої землі продавцем у звітному році;

  – що продавець є власником землі 3 і більше років (або він успадкував цю землю, тоді вимога щодо 3 років не застосовується);

  – що розміри ділянок не перевищують норм безоплатної приватизації, що визначені ст.121 Земельного кодексу.

  При цьому, за прогнозами експертів, одразу після відкриття ринку масової купівлі-продажу не буде. Учасники ринку будуть відслідковувати динаміку цін, які, ймовірно, будуть зростати.

  З огляду на це, власники земельних ділянок не поспішатимуть із продажем, хоча охочим купити, доцільніше це робити якраз поки земля буде доволі дешевою.+

  Аналітики припускають, що протягом наступних 10 років середня вартість землі може зрости з 1 до 4-4,5 тис. дол. за 1 га, за умови, що реформа буде реалізована повною мірою.

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.