• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • В Україні побудують 35 картоплесховищ загальною потужністю 158,6 тис тонн
  Опубликовано: 2021-02-17 11:05:38

  У ході підготовки Держпрограми з розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр буде побудовано 35 картоплесховищ загальною потужністю 158,6 тис. т. Переважна більшість картоплесховищ буде побудована в малих і середніх фермерських господарствах, які займаються промисловим картоплярством на площах 20-50 га. Про це повідомляє прес-служба УАВК, пише agronews.ua.

  У ході підготовки Держпрограми з розвитку промислового картоплярства на 2021-2025 рр було розроблено авторську методику прогнозування економічних, соціальних та екологічних наслідків від її впровадження. Щоб програма мала реалістичне підгрунття співробітники Міністерства з розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та Української асоціації виробників картоплі акумулювали інформацію щодо планів картоплярських господарств із будівництва картоплесховищ на 5 років.

  Згідно переліку Інфраструктурних об’єктів, у разі надання державою фінансової допомоги в розмірі 30% від вартості будівництва картоплесховища, в Україні можуть побудувати 35 картоплесховищ загальною потужністю 158,6 тис. т.
  Нагадаємо, в Україні дефіцит картоплесховищ становить 80% від потреби.

  За інформацією УАВК, переважну більшість картоплесховищ буде побудовано в малих і середніх фермерських господарствах, чиї амбіції не перевищують 0,5-0,8-1 тис. т потужностей зі зберігання.

  «Середня вартість будівництва такого сховища становить 10-12 млн грн. Якщо рахувати, що кредит під подібне будівництво коштує 27% річних, то стає зрозуміло, чому дрібний і середній виробник промислової картоплі не може дозволити собі подібні видатки», – наголошують в УАВК.

  Найбільше картоплесховищ у кількісному вимірі готові побудувати:
  ✅ Львівська область – 8 сховищ сумарною потужністю 38,2 тис. т,

  ✅ Чернігівщина – 6 сховищ потужністю 29 тис. т,

  ✅ Черкащина – 4 сховища потужністю 41 тис. т,

  ✅ Житомирщина – (3 сховища потужністю 15 тис. т,

  ✅ Херсонщина – 2 сховища потужністю 17 тис. т.

  Також заявки на будівництво картоплесховищ надійшли від Волинської (3 одиниці по 1 тис. т), Вінницької (1 сховище на 4 тис. т), Луганської (2 сховища по 0,5 тис. т), Київської (1 сховище на 2 тис. т), Івано-Франківської (1 сховище в 2 черги по 1 тис. т), Миколаївської (1 сховище на 1,2 тис. т), Полтавської (1 сховище з п’ятьма чергами в 1 тис. т), Рівненської (1 сховище на 3 тис. т) і Чернівецької (1 сховище в 1 тис. т) областей.

  Нагадаємо, промислове картоплярство може поповнити держбюджет на 3,8 млрд грн.

  Довідка: Промислове картоплярство в Україні займає 1,8% від загальної структури виробництва. 65% виробників промислової картоплі працюють є так званими одноосібниками і відводять під картоплю площі в 3-6 га. Їхня частка в структурі загального виробництва займає 4%. 15% виробників вирощують картоплю на площах понад 40 га, решта працюють на площах в межах 10-25 га.

  У 2017 році в Україні займалися картоплярством 1296 господарств, 2018 року – 1114. Кількість промислових картоплярських господарств щороку скорочується на 10-13% черз неприбутковість, ризикованість і високі капіталовкладення в бізнес.

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.