• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Україна втретє поспіль оновила історичний рекорд аграрного експорту
  Опубликовано: 2021-02-19 09:38:51

  2020 року продукція АПК склала 45 % у загальному експорті з України, зберігши лідерство у його товарній структурі, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Микола Пугачов.

  За його словами, характерною рисою минулого року для вітчизняного аграрного сектору економіки стала низка рекордів за обсягами поставок сільгосппродукції на зарубіжні ринки.

  Знову за підсумками календарного 2020 року зафіксовано найбільші в історії України обсяги експорту соняшникової олії – 6,9 млн т та м’яса птиці – 431 тис. т. Серед товарів, що не належать до найбільш вагомих у переліку закордонних поставок, було досягнуто максимальні кількісні значення в експорті меду (81 тис. т), заморожених плодів і ягід (55 тис. т), макаронних виробів (30 тис. т) та консервованих томатів (66 тис. т), зазначив експерт.

  Згідно з даними Державної митної служби України, за підсумками 2020 року Україна експортувала агропродовольства (групи 1-24 УКТЗЕД, а також казеїн, альбуміни, шкури, хутро, вовна та ін.) на суму 22391 млн дол. США, побивши рекордний показник 2019 року у 22350 млн дол. США. Таким чином, наша країна третій рік поспіль оновила історичний рекорд аграрного експорту, констатував Микола Пугачов.

  За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, вирішальним для сумарного зростання експорту продукції АПК 2020 року стало збільшення обсягів поставок до Азії, яке торік досягло свого найбільшого значення за період незалежності України. При цьому вартість поставок до трьох інших регіонів – Європейського Союзу, Африки та СНД – синхронно знизилась.

  У 2020 році Азія продовжила посилювати свої позиції основного імпортера вітчизняної агропродукції, в черговий рік поспіль закупивши рекордну кількість українських сільгосппродуктів. Вартісні обсяги вітчизняного експорту до країн цього регіону торік збільшилися до 10,9 млрд дол. США. Це на 16 % перевищило рекордний показник поставок до цього регіону у 9,4 млрд дол. США 2019 року, і більш ніж на третину (36,3%) – встановлений у 2018 році рекорд у 8 млрд дол. США. Минулого року частка азійських країн вперше склала майже половину – 48,7 % – від загального української агроекспорту, поінформував Микола Пугачов.

  Обсяги експорту аграрної продукції українського виробництва до країн – членів ЄС зменшилися майже на 11 % проти рекордного показника 2019 року у 7,5 млрд дол. США і склали 2020 року 6,7 млрд дол. США. При цьому частка ЄС у вітчизняному експорті агропродовольства склала торік 29,9 %.

  Обсяги поставок до країн Африки 2020 року зменшилися проти 2019 року на понад 12 % і становили 2,9 млрд дол. США, забезпечивши цьому регіону частку у 12,9 % від українського експорту сільгосппродукції.

  Поставки вітчизняного агропродовольства до країн СНД зменшилися порівняно з 2019 роком на 13,3 % – до 1,3 млрд дол. США, забезпечивши регіону частку у 5,8 % в українському експорті агропродовольства.

  В цілому ці чотири регіони закуповують понад 97 % аграрної продукції українського виробництва, зауважив Микола Пугачов.

  Китай, який 2019 року вперше виборов лідерство у топ-10 найбільших імпортерів української агропродукції, потіснивши на третє місце Індію, яка до того три роки поспіль утримувала перше місце у рейтингу, минулого року значно посилив свої позиції основного споживача харчів з України. Якщо 2019 року вартісні обсяги поставок вітчизняної сільгосппродукції до Піднебесної склали 1955 млн дол. США, то минулого року вони майже подвоїлися (+82 %) і склали 3554 млн дол. США. При цьому частка Китаю у вітчизняному експорті агропродовольства становила торік 15,9 %.

  Основними споживачами вітчизняної сільгосппродукції також стали:

  Індія (1498 млн дол. США),
  Нідерланди (1422 млн дол. США),
  Єгипет (1367 млн дол. США),
  Туреччина (1069 млн дол. США),
  Іспанія (985 млн дол. США),
  Польща (850 млн дол. США),
  Італія (584 млн дол. США)
  Німеччина (581 млн дол. США).
  Вперше до топ-10 найбільших імпортерів потрапила Індонезія, яка потіснила Білорусь на 11-е місце і закупила української агропродукції на 566 млн дол. США

  Ці десять країн за минулий рік сформували для вітчизняних експортерів агропродовольства близько 56 % валютних надходжень.

  Ключовими продуктами вітчизняного аграрного експорту традиційно стали зернові та олійні культури, різні олії, залишки і відходи, а також м’ясо та субпродукти, на які припадає більш ніж 85 % його вартісних обсягів, підсумував Микола Пугачов.

  http://agropravda.com/

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.