• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Як морози вплинуть на майбутній урожай: оцінка експерта
  Опубликовано: 2021-01-22 10:09:02

  Морози в Україні могли негативно вплинути на недостатньо зимостійкі культури, що позначиться на врожаї. Які плодові дерева та ягоди під загрозою і коли стане відомо ступінь пошкодження рослин - у коментарі кореспонденту УНН розповів заступник директора з наукової роботи інституту садівництва Національної академії аграрних наук України, кандидат сільськогосподарських наук Олександр Ярещенко.

  “Культури, які в принципі не достатньо зимостійкі - персики, черешні, абрикоси - вимерзнути - вони не вимерзнуть… Але підмерзнути можуть, відповідно - врожай просяде. Наскільки просяде - треба різати, дивитись відсоток пошкоджених (бруньок - ред.). По ягідних культурах, я думаю, ситуація буде суттєво краща. Крім суниці. Там, де сніговий був покрив дуже вузький, я думаю, підмерзло однозначно. І такі культури, як ожина чи навіть лохина - не дуже зимостійкі - там теж можуть постраждати квіткові бруньки”, - сказав Олександр Ярещенко.

  Він зазначив, що експерти ще не знають, наскільки морози пошкодили рослини.

  “Треба, коли ці температури спадуть, тоді ми будемо збирати ці бруньки, різати і дивитися, наскільки пошкодження… Можливо, десь пошкодились, а може десь і ні. Це залежало від того, які там температури були до цього і яка культура. Був сніговий покрив, чи його там не було. І якщо він був, то наскільки він був інтенсивний”, - додав експерт.

  Він зазначив, що місцями в Україні шар снігу був 10-15 сантиметрів, а подекуди - 2 сантиметри, що є великою різницею.

  За його словами, результати досліджень бруньок будуть відомі орієнтовно через 10 днів.

  Нагадаємо, метеорологи зазначили, що морозна погода до мінус 26 градусів, яка пройшла Україною - це рідкісне явище, але не є аномалією. На думку синоптиків, якщо земля вкрита сніговим покривом, то для рослин не страшні низькі температури, але плодові дерева можуть померзнути.

  Також нагадаємо, що в Україні з 16 січня тримається морозна погода, стовпчик термометра опускався місцями до 25-26 градусів морозу вночі.

  Дар'я Панченко

  Источник: УНН

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.