• Головна / Main Page
 • Стрічка новин / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Стало відомо, якою буде конкуренція на ринку рослинних олій у 2021 році
  Опубликовано: 2021-01-16 13:01:36

  Ціни на соняшникову олію можуть знизитись у II кварталі майбутнього року під тиском пропозиції соєвої і пальмової олій з Південної Америки, Малайзії та Індонезії.

  У 2021 році очікується посилення конкуренції між соняшниковою олією і іншами видами рослинних олій на глобальному ринку. В кінцевому рахунку, покупці будуть уважно стежити за спредом цін між ними в умовах, коли ціни на соняшниковий продукт стрімко зросли. Про це повідомляє Oilworld з посиланням на прогноз S&P Global Platts, пише  agronews.ua.

  Поставки нового врожаю сої з Бразилії і Аргентини почнуться в першому і другому кварталах 2021 року що чинитиме тиск на ціни соєвої олії. Тому, щоб залишатися конкурентоспроможними, постачальникам соняшникового продукту доведеться знижувати ціни аби не допустити втрати свого сегменту попиту.

  Втім, як зазначають аналітики, ефект Ла-Ніна викликає посуху у Південній Америці, що може завдати шкоди врожаю сої в першому кварталі 2021 року і прогнози можуть бути переглянуті.

  Ще цікавіша ситуація на ринку пальмової олії. Ла-Ніна викликає посуху в Південній Америці, але й проливні дощі в Індонезії та Малайзії. Це затримало збір врожаю і викликало логістичні проблеми при транспортуванні пальмових плодів у другому півріччі 2020 року, втім дає надію на хороші врожаї у 2021 році.

  До того ж, тривалий період низьких цін на пальмову олію призвів до скорочення використання добрив виробниками у 2020 році. Однак високі поточні ціни, які повинні протриматись до кінця першого кварталу 2021 року, можуть стимулювати використання добрив під майбутній врожай. Плюс успішна кампанія по вакцинації від COVID-19 буде сприяти повернення іноземних робітників на плантації і допоможе відновити виробництво.

  До цього можна додати і зниження мита на імпорт пальмової олії в Індію – з 37,5% до 27,5% у четвертому кварталі 2020 року, що допоможе збільшити закупівлі. Це робить імпорт пальмового масла більш конкурентоспроможним порівняно іншими видами рослинних олій для індійських покупців у новому році.

  Инф. agronews.ua

  agrinews.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  E-mail:
  info@agrinews.com.ua
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.