• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Дефіцит українського молока відкриває доступ на ринок білоруській молочці
    Опубликовано: 2020-11-30 10:07:19

    Темпи зростання імпорту білоруської молочки до України залежатимуть від економічної ситуації і девальваційних процесів у країнах.

    На цьому зауважив провідний аналітик "Інфагро" Максим Фастєєв, передає "ПроАгро Груп" з посиланням на AgroTimes.

    Після здешевлення гривні у другому півріччі поточного року та здороження молочної продукції в Євросоюзі спостерігається сповільнення темпів росту її імпорту в Україну.

    Внутрішні ресурси стали привабливішими за вартістю, тому восени йде конкурентна боротьба за молочну сировину всередині країни: закупівельні ціни на сире молоко наразі займають рекордні позиції, що однозначно вплине на здороження молочних товарів і на полицях магазинів у найближчі місяці.

    "Прогнози на 2021 рік також повністю залежатимуть від девальваційних процесів. За обмеженої пропозиції внутрішнього ринку Україна буде залежною від доступності імпорту, відповідно до цього і визначатимуться ціни й обсяги продаж. Перспективи поки невтішні - ризики девальвації високі, отже, високими є й очікування інфляції молочної полиці, зниження платіжної спроможності покупця і падіння попиту", - наголосив експерт.

    На його думку, Білорусь може стабілізувати цінові коливання на молочну продукцію в Україні.

    "Можна точно стверджувати, що економічна ситуація в Білорусі наступного року буде напруженою. Отже, ймовірність девальвації білоруського рубля висока", - зазначив він.

    Білорусь залишається експортоорієнтованою країною. Обсяг її зовнішніх продаж у 2020 році становитиме приблизно 65% від надходження сировини на перероблення. Тим часом Росія - важливий експортний напрямок для Білорусі - нарощує власне виробництво і перероблення сирого молока, а отже витіснятиме Білорусь зі свого ринку.

    "Водночас девальвація стимулює експортні процеси, тому білоруські експортери збільшуватимуть відвантаження молочної продукції (в першу чергу, тривалого зберігання) на треті ринки, в тому числі в Україну", - підсумував аналітик.

    Инф. proagro.com.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.