• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Українські аграрії цьогоріч зменшили посіви озимих культур
    Опубликовано: 2020-11-27 13:03:08

    Посівна озимих культур в Україні практично завершилася. Перші приморозки і опади снігу розпочали процес загартування посівів до можливих зимових морозів. Тож важливим є не лише обсяг посівів, а і оцінка їх стану перед входженням в зиму, повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на УКАБ.

    На середину листопада маємо 5,9 млн. га посівів озимої пшениці, що на 9% або 500 тис. га менше минулорічних площ. Найбільше скорочення площ відбулося в Одеській області - мінус 120 тис. га, а також Хмельницькій та Черкаській областях - по 70 тис. га в кожній. Причиною такого скорочення в Одеській області була тривала посуха, яка завдала значних збитків і багатьох фермерів залишила без засобів для проведення посівної. Крім того, в період посіву відчувався суттєвий брак вологи в ґрунті, особливо в Одеській та Черкаській областях. Натомість на Хмельниччині затягнувся період збору пізніх культур, і площі під озимину ще були зайняті іншими культурами, переважно соєю та соняшником.

    Також аграрії скоротили посіви озимого жита на 11% - з 134 до 120 тис. га. Зокрема, зменшилися посівні площі в Сумській, Житомирській та Харківській областях.

    "Не зважаючи на загальне скорочення площ, більшість сільгоспвиробників відзначають, що стан посівів значно кращий, ніж минулого року. Доволі тепла осінь з рясними опадами, починаючи з другої половини вересня, забезпечила гарний розвиток посівів озимини. Відповідно, очікування врожаю озимих культур наступного року наразі досить оптимістичні", - зазначив генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

    Озимий ріпак в Україні посіяно на площі 900 тис. га, що на 30% менше ніж минулого року. Таке суттєве зменшення пояснюється несприятливими умовами для посіву - посушливі умови і нестача вологи протягом серпня-початку вересня змусила багатьох сільгоспвиробників відмовитися від посіву або суттєво скоротити площі під цією культурою. Зокрема, в Миколаївській, Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Черкаській областях посіли лише 30-60% від прогнозованих площ.

    За словами Романа Сластьона, по озимині завжди були високими ризики втрати посівів, однак щодо ріпаку навіть більшим ризиком є неотримання сходів через відсутність опадів в період посіву. В цьому контексті важливим є розвиток агрострахування в Україні. Зокрема такого його різновиду, як індексне страхування, яке може також покривати ризик відсутності достатніх опадів для посіву.

    Инф. proagro.com.ua

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.