• Головна / Main Page
  • Стрічка новин / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • В жовтні прибутковість виробництва молока в Україні зросла на 13%
    Опубликовано: 2018-11-10 13:10:17

    Український індекс умовної прибутковості молока (УМІ) в жовтні зріс відразу на 13%, що було найбільшою зміною індексу протягом поточного року.

    Про це повідомив Андрій Ярмак, економіст департаменту технічного співробітництва Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), но своїй сторінці у мережі Facebook.

    «Зростання УМІ в жовтні також перевищувало середнє багаторічне значення, яке складало 11,3% для цього місяця. В минулому році в жовтні УМІ зріс лише на 2,5%», — уточнив експерт.

    За словами Андрія Ярмака, таке динамічне зростання УМІ відбувалося на фоні падіння світових молочних цін: індекс молочних цін ФАО в жовтні впав на 4,8%, а індекс GDI – на 3,1%. Зростання УМІ відбувалося, переважно, за рахунок чергового зменшення вартості кормового раціону, та, в меншій мірі, за рахунок зростання закупівельних цін на сире молоко.

    «Фактично можна говорити про те, що конкурентоздатність української молочної продукції в світі в жовтні знизилися приблизно на 7-8%, якщо врахувати зростання цін на сире молоко на фоні зменшення експортних цін на готову продукцію», — говорить Андрій Ярмак.

    Та додає, що такі тенденції, імовірно, підтверджують відновлення внутрішнього попиту на молочні продукти та показують, що сезонність виробництва молока, хоч і зменшується, але лишається високою.

    Ярмак також зауважив, що в жовтні 2018 року професійні виробники молока України заробили на 15,8% менше прибутку, ніж в такому ж місяці минулого року, але вперше за поточний місяць УМІ був вищим, ніж в відповідному місяці 2016 року.

    «Взагалі жовтневий рівень прибутків виробників молока не був таким вже поганим – адже він був найвищим за останні чотири роки для жовтня, якщо не рахувати 2017 рік, але на 15% нижчим, ніж середній показник за жовтень протягом останніх семи років. Як і раніше, все залежить від ефективності роботи переробників та експортерів продукції», — коментує Андрій Ярмак.

    За даними ФАО, в цілому за поточний рік прибутки професійних виробників молока впали на ті самі 15% порівняно до 10 місяців 2017 року, але були на 17% вищими ніж в 2016 році. Якщо взяти середні показники за 10 місяців попередніх шести років, то в цьому році УМІ був на 6% нижчим за них.

    «Отже, рік не можна занести до активу виробників. А це означає що вихід лише один – підвищення ефективності. Адже минулий рік для нас був подарунком долі – світові ціни на масло просто були неймовірно високими. На подібні подарунки в майбутньому розраховувати, мабуть, не варто, а помріяти про них можна», — підсумовує Андрій Ярмак.

    Инф. agravery.com

    agrinews.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

    E-mail:
    info@agrinews.com.ua
    При использовании информации в электронном виде активная ссылка на agrinews.com.ua обязательна.