• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Фермери залишають яблука в садах
  Опубликовано: 2018-10-12 17:06:44

  Прибирання десертного яблука пізніх сортів триває в садівничих господарствах України. На цьому тлі з'являються повідомлення від виробників про припинення прибирання яблука і рішення залишити плоди на дереві.

  Про це повідомляють представники невеликих господарств (1-5 га), які вирощують яблуко в так званих напів-інтенсивних садах, передає EastFruit.

  У таких господарств відсутні холодильники для зберігання фруктів, а продати яблуко з саду по будь-якій ціні в даний момент не представляється можливим. Продати зараз яблуко можна тільки на концентрат, однак ціна на рівні $0,04 за кг з доставкою на завод, на думку фермерів, це не покриває витрати на збирання врожаю і їх транспортування до переробного підприємства.

  За оцінками садівників, прибирання яблука обходиться в $0,03 за кг. Якщо додати до цього вартість доставки на переробку, то тільки ці дві статті витрат будуть приблизно рівні виручці, яку ще потрібно буде чекати кілька місяців, так як заводи не відразу виплачують гроші за здане яблуко. У сусідній Польщі, наприклад, відстрочка платежу вже становить не менше 60 днів. А ось витрати на прибирання та транспортування потрібно понести вже зараз.

  Якщо врахувати витрати на догляд за садом під час вегетації, то виробництво яблука, при реалізації його на переробку, однозначно є збитковим, навіть без урахування вкладених в сад інвестицій. Крім того, багато фермерів висловлюють сумніви, що виробники яблучного концентрату взагалі розрахуються за здане яблуко, оскільки вони, швидше за все, також будуть ще довго продавати концентрат. Тому деякі садівники приймають рішення залишити яблуко в саду, розуміючи, що доклавши зусилля і зазнавши витрат з прибирання, вони отримають, можливо, навіть найгірший результат, ніж просто залишивши його на дереві.

  Нагадаємо, в жовтні обсяги експорту яблук значно збільшяться, і можуть вперше сягнути 10 тис. тонн. При цьому, загальний експорт протягом сезону-2018/19 років може скласти 80-90 тис. тонн.

  Инф. agravery.com

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".