• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ
 • Аналитика
 • Фермеру
 • Экспортеру
 • Примеры контрактов
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 28 мая 2012 года
 • Загроз для урожаю зернових ми не бачимо — Мартинюк
  Опубликовано: 2018-05-27 12:04:39

  Наближаємося до фінішу посівної кампанії. На сьогодні посіяно 6859 тис. га, або 93% від плану.

  Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у мережі Facebook.

  Він зауважив, що цей показник майже ідентичний минулорічному на цю дату (6859 тис. га), тобто місячне відставання початку польових робіт повністю нівельоване.

  «Посіяли в оптимальні та близькі до оптимальних строки, погода змусила похвилюватись, але вчасно почались дощі, приводів очікувати суттєвого зниження врожаю у порівнянні з минулим роком, немає», — написав Мартинюк.

  Він також нагадав, що польові роботи розпочалися на місяць пізніше, і аграрії мали на їх проведення вдвічі менше часу, ніж торік. Ресурсне забезпечення (насіння, міндобрива, ЗЗР, дизпаливо, бензин) було на рівні 100% або більше.

  «Загальний бюджет посівної — 116 млрд гривень. Станом на 18 травня 2018 року фактично витрачено 87 млрд гривень», — зазначив Мартинюк.

  Великі запаси вологи, накопичені завдяки затяжній весні, дозволили без значних втрат пройти першу половину травня, коли на майже 70% території України спостерігався дефіцит опадів. Дощі, що пройшли в другій половині місяця, виправили ситуацію і зняли напругу.

  «Недавній град міг би бути фатальним для рослин на етапі колосіння або наливу, однак на сходи практично не вплинув», — наголосив заступник міністра.

  Мартинюк також повідомив, що озима складова врожаю не викликає нарікань. В період перезимівлі загинуло всього 0,1% від засіяних площ — це історичний мінімум.

  «Основні показники в формулі майбутнього врожаю є позитивними, однак на результат ще може вплинути змінна —  погода в першій половині червня. За підсумками посівної, загроз для урожаю зернових ми не бачимо», — підсумував Максим Мартинюк..

  Карта-графіка суми опадів (у мм, за період з 14-21 травня, за даними Укргідрометцентру)

  Инф. agravery.com

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с AgriNEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Новости агробизнеса AgriNEWS.COM.UA" обязательна.

  ООО "Мегапрайм груп" (Megaprime Group LLC). тел. +380-50-441-7388; ICQ: 390513874
  Электронная почта проекта: info@agrinews.com.ua. Корпоративные контакты: info@megaprime.com.ua, www.megaprime.com.ua Партнеры: www.e-news.com.ua, www.e-finance.com.ua, www.neboley.com.ua, www.brw.com.ua, www.bookmarket.in.ua
  megaprime.com.ua
  bigmir)net TOP 100
  Яндекс.Метрика

  Яндекс цитирования
  © ООО "Мегапрайм груп". Все права защищены.
  При использовании информации в электронном виде активная ссылка на www.agrinews.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию, представленную на www.agrinews.com.ua, принадлежат ООО "Мегапрайм груп".